Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

batorzajac

System nie widzi SATA

Polecane posty

Ostatnio byłem zmuszony do zmiany sprzętu. Poprzednio mialem dysk podlaczany na ATA UDMA5 chyba. Teraz po zakupie sprzetu i podlaczeniu dysku WD Caviar Green 500gb do plyty glownej Gigabyte P41-ES3G ktora obsluguje SATA2 system i tak widzi dysk jako pracujacy na UDMA5, ktorego predkosc max to 100MB/s a z tego co mi wiadomo ten dysk pracuje szybciej i w takiej sytuacji nie wykorzystuje tej predkosci. W czym tkwi problem i jak go rozwiazac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nagrywarki mam podpiete pod ATA i musialem dac bodaj Combined, ale sluzy to kolejnosci i mixowaniu SATA i ATA. Z tego co widze to nie ma tam funkcji Enabled SATA lub podobnej. Komputer troszke mam wiec w BIOSie nic nie zepsulem, ew. moglem cos przeoczyc. Czy do obsługi SATA trzeba instalować sterowniki ew. cos wybrac podczas instalacji systemu?

PS. Moj system WinXP

PS2. widze ze moj problem nie jest nowy ale ludzie po prostu daja sobie spokoj. Gosc ktory mi sprzedawal powiedzial ze chyba tak ma byc ale mu nie ufam, jak jest SATA to ma byc SATA i transfer tez mabyc wiekszy niz 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...