Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sUk

9600M GT wysoka temperatura

Polecane posty

Witam

Po wymianie karty graficznej w moim laptopie Acer 5720Z, z GF8400M GS na GF 9600M GT, zauważyłem gwałtowny skok temperatury. Dodatkowo przy uruchomieniu aplikacji 3D, allbo Opery (sic!) słyszę odgłos cewki - wiem, że cewka nie jest groźna.

Jednak mi chodzi bardziej o temperatury. W spoczynku bez podkładki chłodzącej wynoszą ok. 50*C (w spokoju jest 25-30*C), a w stresie doszły do 95*C. I tu rodzi się moje pytanie - co może być przyczyną ? Dodam, że po upgradzie nie zmieniłem zasilacza, nadal pracuję na standardowym 90W - czy zmiana na mocniejszy model jakoś wpłynie na temperatury ? Czy ta karta to po prostu grzejnik ? Nie znalazłem nigdzie wartości wydzielanego ciepła, ani dla 8400M ani dla 9600M. Czy ktoś obeznany w laptopach może mi pomóc ?

Dodam, że komputer działa bez zarzutu, żadnych zacięć i niestabilności nie stwierdzono - po prostu karta potrafi się mocno rozgrzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkim ekspertem to ja nie jetem ale sądze że przyczyna tak wysokiej temperatury moze być zla wentylacja procesora karty graficznej. Moze wentylacja w twoim laptopie nie pasuje do nowej karty i porostu kiepsko ją chłodzi. zasialcz tez moze być źródłem tak wysokiej tewmperatury ale wtedy chyba miałbys problemy z wyświetlana grafika. Można zastosować specjalne pasty na rdzeń by porawily wymiane ciepła ale nie wiem jak to wygląda w laptopach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony możesz mieć racje, ale widziałem zdjęcia laptopa z rurkami chłodzącymi o bardzo podobnych wymiarach i długości. I temperatury były w porządku. Wszystkie procesory wysmarowałem AS5, więc pasta nie powinna być problemem. Aktualne chłodzenie to Zalman ZM NC-2000 i zdjęta klapa na dole obudowy, więc podkładka dmucha bezpośrednio na radiator. A może to po prostu wina pogody...30 stopni na zewnątrz :| ?

Jeszcze zastanawia mnie odgłos cewki, czy jest uszkodzona, czy to normalne w mocniejszych kartach, czy może niedobór mocy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam Geforce GT 9600 tyle że w pc i w taka pogode też miałem dośc wysoka temperature na rdzeniu puki nie dokupiłem 2 wentylatorów. Przydałoby sie bys poszedł do jakiego sklepu i popytał ich co moze byc źrodłem takiej wysokiej temperatury. Moze bedziesz mia farta i spotkasz ludzi którzy będą na tyle mili że ci pomoga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...