Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sUk

Skacząca temperatura

Polecane posty

Witam

Po wymianie pasty na procesorze i chipsecie w moim laptopie Acer 5720Z zupełnie zwarioawały mi wykresy temperatur.

Czy to źle nałożona pasta, uszkodzony czujnik temperatury czy coś innego ?

Pastę nakładałem normalnie - cienką warstwę, równomiernie na procku i chipsecie, wyrównałem żyletką, docisnąłem radiatorem, poruszałem minimalnie na boki w celu lepszego rozprowadzenia i dokręciłem.

Czy ktoś wie co może być przyczyną takich wariactw ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i jak nakładałeś tę pastę? Jaki był jej model?Temperatura Skacze, jakby cooler był niedociskany albo właśnie pasta niewygrzana. Czy takie same wartości pokazuje HWMonitor i CoreTemp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak na stronie producenta pisze : wyczyścić powierzchnie przed nałożeniem, zaaaplikować małą porcje pasty na środek i rozsmarować - w tym celu użyłem żyletki, żeby uzyskać najcieńszą warstwę. Robiłem to 3 razy, zmarnowałem sporo Arctic Silver 5 i taka sytuacja jest nadal. O dziwo wcześniej też jej używałem, i po aplikacji nie było żadnych problemów. Zwłaszcza, że sprawa chłodzenia to dokręcić 4 śrubki, a przed tym lekko poruszać na boki w celu lepszego rozprowadzenia. Powoli zaczyna brakować mi sił :f O dziwo zarówno czujnik ACPI jak i obydwa rdzenie pokazują bardzo podobną temperaturę, zwłaszcza jej skoki. Dodam, że dzieje się tak zarówno z włączoną jak i wyłączoną podkładką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...