Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

captainkorhil

DirectX

Polecane posty

Witam. Niedawno zacząłem się zastanawiać, jak podnieść wydajność swojego komputera w grach. Podaje jego konfigurację:

Windows Vista SP2 32 bit

Intel Core 2 Duo CPU E7200 @ 2.53 GHz 2.40 GHz

2GB RAM

NVIDIA GeForce 9500 GT

Poszukałem trochę na internecie i wyczytałem takie coś:

Unikaj DirectX 10 i DirectX 11 korzystając z tanich kart graficznych

Firmy produkujące karty graficzne oddają klientom niedźwiedzią przysługę reklamując tanie konstrukcje jako zdolne do uruchamiania najnowszego graficznego API (Application Programming Interfaces). Technicznie Radeon HD 5450 może uruchomić grę DirectX 11 w trybie DirectX 11, ale na ekranie niestety zobaczymy pokaz slajdów. Warto więc, abyś wrócił do trybu DirectX 9 jeżeli korzystasz ze słabego GPU. Postępując tak zostaniesz pozytywnie zaskoczony wyższym współczynnikiem wyświetlania klatek.

Zazwyczaj, aby zmienić tryb wystarczy, że skorzystasz z panelu kontrolnego w grze. Czasami jednak będziesz musiał użyć do tego np. skrótu tak jak to jest w przypadku gry Tom Clancy's H.A.W.X. Dodatkowo droga do zmiany trybu nie zawsze jest oczywista. Np. aby włączyć tryb DirectX 9 w grze Crysis musisz zredukować globalne ustawienia detali z poziomu "very high" do poziomu "high".

No i tu pytanie - z jakiego DX opłaca się najbardziej korzystać na moim PC? Jeśli z DX9, to jak go włączyć tylko w jednej grze, bez deinstalacji obecnie posiadanej przeze mnie wersji DX11? Czy mogę jeszcze jakoś zwiększyć wydajność w grach (nie dokupując niczego?)

Dziękuje za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak masz zasilacz tylko nie pisz jakieś 500W tylko dokładnamarka, moc i model(sprawdzisz to zdejmując bok obudowy) bo coś mi tu zajeżdża gotowcem z hipermarketu

jaka płyta główna (program CPU-Z zakładka Mainboard)

jakie to dokładnie ramy (program CPU-Z zakładka SPD i memory)

jaka obudowa możę być np zdięcie

z czego twój GF 9500 nie obsługuje DX11 chyba tylko DX9

więc nie możesz bo to nie przyniesie efektu

jeśli będziesz miał markowy zasilacz(w co wątpię)będziesz mógł zastosować O/C ale bez podania marki, mocy i modelu zasiłki niewiele ci pomożemy.

A co do DX11 w grach to co najmniej HD5850 inaczej będzie pokaz slajdów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9500 GT obsługuje DX10, choć jego wydajność w tymże nie jest zbyt dobra (w DX9 też nie jest rewelacyjna, tak po prawdzie). Gier wymagających DX10 lub DX11 zbyt wiele nie ma, a te co z nich korzystają pozwalają na ogół wybrać metodę renderingu.

Jeśli z DX9, to jak go włączyć tylko w jednej grze, bez deinstalacji obecnie posiadanej przeze mnie wersji DX11

Nic nie trzeba odinstalowywać. Poza tym - co znaczy to "jak go włączyć tylko w jednej grze"? Chodzi Ci o jakiś konkretny tytuł, czy o ogólną poradę w kwestii "uruchamianie gier DX9 po Vistą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak masz zasilacz tylko nie pisz jakieś 500W tylko dokładnamarka, moc i model(sprawdzisz to zdejmując bok obudowy) bo coś mi tu zajeżdża gotowcem

Co prawda, to prawda, komputer-gotowiec, zakupiony w VOBISIE. Sprawdzenia zasilacza (zdjęcia obudowy) raczej nie będę miał możliwości - plomby gwarancyjne.

jaka płyta główna (program CPU-Z zakładka Mainboard)

Gigabyte G31M-S2L

jakie to dokładnie ramy (program CPU-Z zakładka SPD i memory)

Patrz załącznik

-----------

Co do DX, to mam zainstalowany 11. Start->Programy->dxdiag tak pokazuje.

Moglibyście się odnieść jeszcze do tego cytatu, przy jakim DX będe miał najlepszą wydajność?

Nic nie trzeba odinstalowywać. Poza tym - co znaczy to "jak go włączyć tylko w jednej grze"? Chodzi Ci o jakiś konkretny tytuł, czy o ogólną poradę w kwestii "uruchamianie gier DX9 po Vistą?

Chodzi mi o to, czy przy zainstalowanym DX 11 mogę odpalić grę pod DX9. Konkretnie Batman Arkham Asylum.

post-123595-1277482010_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odpalić tą i każdą inną grę. Najwyżej będziesz musiał zmniejszyć detale, aby płynnie pograć.

Info o zasilaczu możesz poszukać w papierach ze sklepu, może w opisie kompa coś na ten temat podali. Choć skoro to jest gotowiec, to na 99% ma jakiś materiał pirotechniczny zamiast zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że można odpalić grę pod DX 9. Pytanie - jak i czy zwiększy to wydajność?

edit: Może dokładniej opiszę problem, żeby każdy zrozumiał. W pierwszym poście podałem cytat oraz model mojej karty graficznej. Moje pytanie brzmi: używając jakiego DX uzyskam najlepsza wydajność w grach? Jak uruchomić np. Batmana AA pod DX9, mając zainstalowanego DX11? Trzeba zainstalować starszą wersję DX czy da się to zrobić jakoś inaczej?

-------

Jak znajdę papiery to dam znać. Czyli podkręcanie raczej nie wchodzi w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludziska:

kolega ma bardzo słabą kartę, pokroju max. gf8600 czyli kiepsko.

ma do tego Vista, która ma wbudowany DX10, Symuluje DX<10 i nie obsługuje DX11.

Tak, Twoja karta nie wyrobi na DX10, dlatego musisz gry uruchamiać w trybie DX9 - większość gier ma możliwość wyboru we wbudowanym konfiguratorze bądź ma osobne skróty od dx9 i dx10.

Ogólnie, zmień grafikę:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nie zmienia tylko grafiki tylko całego kompa

Wady gotowców:

-Obudowa z plasteliny

-Zasilacz bomba

-kiepska karta graficzna

-kiepskie ramy(tu mamy DDR2 333Mhz LOL)

-ogólnie źle dobrane elementy (np: Super ultra wydajny procesor intel oneone11!!10GHZ!!111oneone[naprawdę 4x2.5GHz w przestarzałym QXXXX] z grafiką GF9500GT -_-)

jeśli możesz to oddaj kompa do sklepu i zażądaj zwrotu kasy i kup za tą kasę coś lepszego nasi eksperci doradzą ci co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludziska:

kolega ma bardzo słabą kartę, pokroju max. gf8600 czyli kiepsko.

nonsens ! w starej puszce mam Gainwarda 9500GT 256MB i mój braciak gra we wszystkie nowsze tytuły!

aktualnie widziałem jak łupał w Assassin`s Creed 2, Just Cause 2 oraz jakieś samochodziki (Split Second) ...

Zasilacz - wiadomo, wymienić jeśli jest z rodzaju "wybuchowych"..

Vobis to raczej droga firma, kto wie, może i nie skąpią na zasilacze ...

Directa nie możesz wyłączyć ot tak, jest niejako zintegrowany z systemem i to Twój wybór czy go używasz czy nie..

jeżeli nie chcesz grać w batmana w dx 10 to w ustawieniach Batmana wyłączasz dx10..

I tak z każdą grą musisz postępować :)

nie przejmuj się, większość gierek na twojej konfiguracji sama wybierze tryb dx9 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...