Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AoS

Problem z rooterem Wi-Fi

Polecane posty

Witam!

Mój problem jest następujący:

Posiadam Neostrade (2Mbps w zasadzie tylko na rachunku, bo realia są inne, ale to nie o to chodzi), owy internet jest podłączony u mojej ciotki, bo ona jest prawnym właścicielem.

Ów internet jest rozdzielany, bo ma go moja ciotka oraz ja z moimi rodzicami (co daje w sumie 3 kompy w sieci).

Moja ciotka i rodzice ciągną przez wbudowaną kartę Wi-Fi w swoje komputery prosto z LiveBox'a natomiast ja muszę korzystać z owego internetu za pośrednictwem rootera AirLive ( http://www.airlive.com/product/product_3.j...PD1217473992976 ). Odbieram to za pośrednictwem wewnętrznej karty sieciowej Edimax 802.11g Wireless PCI Card.

Sednem problemu jest to, iż ów kombinacja działa w kratkę.

Komputery połączone bezpośrednio z Neo działają poprawnie cały czas ( z wyjątkami gdy TP ma jakieś problemy), natomiast ja, łączący się poprzez rooter mam ogromne problemy. Czasami jest tak, że wyświetla połączenie z rooterem (zasięg bardzo dobry, pakiety są wysyłane, ale już nie odbierane i internetu brak) a czasami to w ogóle nie znajduje rootera, który ciągle stoi w tym samym miejscu i ciągle jest włączony.

Zaznaczam, że owy rooter nie zacznie działać poprawnie do póki nie zresetuje się go sposobem odłączenia od zasilania.

Co może być przyczyną takiego zachowania? (przy okazji chce zaznaczyć, że to nie jest wina mojego komputera, bo każdy inny komputer podłączony do owego rootera w momencie gdy mu odwala ma takie same problemy).

Uprzejmie bym prosił o pomoc, bo totalnie nic się nie da zrobić, nie ściągnę patcha, nie pogrzebie w internecie, nie pogadam na GG, a o komfortowej grze w sieci to już nawet wspominał nie będę, po prostu nic się nie da zrobić.

PS. Sorry jeśli kogoś kują jakieś określenia typu rooter czy router bo nie wiem jak się poprawnie to pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Jak masz zorganizowaną sieć ? Bo masz w sieci 2 router'y i to wiem. Tyle, że jak one działają ? Kabel telefoniczny idzie do Liveboxa i drugi osobny kabel idzie to tego Airlive'a ? Czy inaczej ? Narysuj mi to nawet w Paint. Narysuj wszystko z uwzględnieniem kabli i routerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do e18b5, sprawdzę jak działa, jak by nic nie dało to się odezwę.

A przy okazji mógłbym poprosić o opisanie tych wszystkich trybów? bym tak na przyszłość wiedział co jest co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są praktycznie 2. Jeden to WISP Client Router (tzw. Client Router Mode) a drugi to Wireless Broadband Router (tzw.Router Mode). Pierwszy polega na czymś takim co jest u ciebie tzn. odbierasz internet bezprzewodowo z drugiego routera lub AP. Dodatkowo u ciebie jest jeszcze funkcja Repeater, która pozwala na rozsyłanie sygnału dalej. Router Mode polega na tym, że do portu WAN włożony jest kabel i internet może być rozsyłany bezprzewodowo lub kablowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok dzięki.

Na razie update pomógł, nie wiem, czy to chwilowy spokój, czy problem rozwiązany (może poprzednia wersja była po prostu skopana).

Jak by coś, to się będę odzywał. Wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...