Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zetus

Problem z uruchomieniem komputera

Polecane posty

Witam!

Mam problem z włączeniem komputera, który posiadam od dwóch lat. Wcześniej problem nie występował, więc raczej nie jest to wina konfiguracji. Żaden nowy sprzęt nie został do niego ostatnio dodany, nie były wymieniane żadne części, uruchamiany jest ciągle na tej samej listwie i zasilaczu. Komputer nie był też podkręcany. Problem polega na tym, że kilka sekund po włączeniu komputer automatyczne się restartuje. Nie wiem czy w tym czasie coś się ładuje, bo monitor nawet nie "zauważa" włączenia komputera. Jeśli sprzęt nie zostanie odłączony od zasilania, komputer restartuje się bez końca. Na czym może polegać ten problem? Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe dane to postaram sie je jak najszybciej podać. Z góry dziękuje za wszelkie informacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu nie słychać nic oprócz radiatorów. Używam WinXP. Konfiguracja

Zasilacz - Chieftec (GPS-450AA-101A)

Płyta główna - GIGABYTE GA-EP31-DS3L

RAM- 2x Geil 1GB PC2-6400

Dysk- SEAGATE 320 gb 800

Procesor - Intel Dual Core 2,2 E2200

Karta Graficzna - Gigabyte 8600GT 512MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorów, radiator to element nieruchomy, który nie wydaje dźwięku.

Sprawdź napięcia, jakie podaje zasilacz, za pomocą miernika, lub sprawdź komputer na innym zasilaczu, na tę chwilę to główny podejrzany. Szefy z serii GPS mają często problemy w napięciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem wrócił

Poprzednim razem ani teraz nic nie grzebalem w bebechach kompa ani sie na nim nie wyżywałem ;)

Sprawdziłem te napięcia - wszystkie są ok.

i trzy ciekawostki :

-płyta główna była inna (wymieniana w wakacje '09 po burzy sie spaliła)

- jak otworzy sie napęd sam sie zamknie

-w myszce nie włącza się laser ,a w klawiaturze nie zapalają sie światełka od: num locka, caps locka i scroll locka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...