Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laress

Całkowita zwiecha systemu podczas gry

Polecane posty

Witam, od niedawna mam problem. W nieregularnych odstępach czasu podczas gry całkowicie zawiesza mi się system (może to być 5 min po odpaleniu gry, czasami godzina, dwie czy kilka dni). Jedyne co wtedy mogę zrobić to reset. Jeśli to istotne podaję, że są to gry CoD2, CoD4, CoD5 (oryginalne). Sprzęt: Intel C2D E8500 @ 3.16 GHZ, Asus P5Q, 4 GB ram, GF 9800GT, Windows 7 64 bit.

Po resecie i zalogowaniu się do windowsa wyskakuje, że Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Temperatury raczej odpadają. Tak wygląda sprawa z nimi po intensywnej grze w mw2 (wysokie detale):

ffffffffffffasdas.jpg

Co dziwne: W w/w Call of Duty wiesza się ciągle, aczkolwiek w CoD:MW2, Counter Strike, Team Fortress 2, GTA IV (na wysokich detalach) jest wszystko OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są ok, ale dla pewności zrób jeszcze inne pomiary: najpierw kartę graficzną katuj programem Furmark i sprawdź temperatury, a procesor programem Prime95 i również sprawdź temperatury.

Do tego proszę o screena z zakładki Health z programu HDTune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortron GHN 400W spokojnie starczy do tego kompa (nie patrz na liczbę watów, nie tylko to się liczy).

Daj jeszcze jednak screena z zakładką Health z programu HD Tune oraz sprawdź pamięć za pomocą programu memtest86+ (test powinien trwać przynajmniej 3 godziny, lub do pierwszego błędu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem "tani". Jeżeli coś do 200 zł, to pasowałyby następujące zasilacze:

1. CoolerMaster Elite 460 W

2. Fortron GHN 400 W

3. CoolerMaster eXtreme 400 W

4. Fractal Design Integra 400W

5. Amacrox Warrior 400 W

6. Amacrox GLN 400 W

7. Be Quiet PP 430 W

8. Chieftec CTG 400 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum trzy godziny, nie trzy minuty... Tyle miał trwać test memtestem. A w dysku widzę pewne 'ubytki', ale mam z tym bardzo mało praktyki, więc poczekajmy na Sevarda :P

Spośród wymienionych zasilaczy również proponuję Fortrona ghn 400W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum trzy godziny, nie trzy minuty... Tyle miał trwać test memtestem. A w dysku widzę pewne 'ubytki', ale mam z tym bardzo mało praktyki, więc poczekajmy na Sevarda :P

Spośród wymienionych zasilaczy również proponuję Fortrona ghn 400W.

Test robiłem tydzień, 2 tygodnie temu, kiedy ten problem cały czas występował :)

A tak wygląda zakładka info:

asdfasdfr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy firmware, być może więc zasilacz jest niewinny, tak czy owak należy go jednak wymienić. Zgraj wszystkie istotne dane z dysku, bo może on w każdej chwili odmówić posłuszeństwa, następnie należałoby wgrać nowy firmware, ale ten proces proponuję przeprowadzić już na porządnym zasilaczu. Na tej stronie masz potrzebne oprogramowanie oraz instrukcje co i jak zrobić. Przeczytaj to uważnie, bo jeśli zrobisz coś nie tak, jak należy to możesz rozwalić dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pewne, ale Feela trudno jest nazwać zasilaczem. Jest niby lepszy od wszelkich Codegenów, czy Tracerów, ale jednak jest niebezpieczny. W przypadku Feela III można jeszcze mieć pewne nadzieje, co do jego niezawodności, ale by stwierdzić, czy on się do czegoś nadaje trzeba go dokładnie sprawdzić miernikiem. Dokładniej trzeba zmierzyć napięcia w idle i w stresie i je porównać, no i zobaczyć, czy napięcia w stresie są stabilne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem firmware i nie było żadnych problemów, lecz problem ze zwiechami nadal występuje :/

Taki wyskakuje komunikat po restarcie:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8004BD6748

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\062010-22963-01.dmp

C:\Users\laress\AppData\Local\Temp\WER-27471-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104...mp;clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za każdym razem jest ten sam błąd, to czasem pomaga aktualizacja sterowników, zazwyczaj do karty graficznej, lub karty dźwiękowej. Czasem zaś nie pomaga nic. Ten kod błędu najczęściej występuje na komputerach z kartą graficzną nVidii i zintegrowaną kartą dźwiękową (głównie Realteka, ale nie tylko). Jeśli nie pomoże aktualizacja sterowników, to może pomóc wyłączenie karty w BIOSie. Należy również sprawdzić komputer na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki karty graficznej aktualizuję regularnie (obecnie mam najnowszą). Zgadza się, mam kartę Realteka. Podczas zwiechy taki bzyczący dźwięk powstały z dźwięków gry powstaje. Pomoże całkowite odinstalowanie sterowników do karty dźwiękowej i pozwolenie windowsowi na wyszukanie ich w windows update?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Zazwyczaj trzeba poszukać dobrej kombinacji sterowników. I tu niekoniecznie jest tak, że najnowsze, to znaczy najlepsze. Tak, czy owak zanim zaczniesz kombinować ze sterami sprawdź zasilacz, bo jeśli to on, to lada chwila możesz nie mieć czego sprawdzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak nadal jest, ale jest też postęp, bo dopiero po godzinie gry w CoDa zawiesza mi komputer (na początku wywalało po ok. 5-10 min). Jedyne, co zrobiłem to zainstalowałem w/w sterownika (z płyty CD dołączonej do Płyty Głównej). Co można jeszcze pokombinować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...