Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lukas1918

Problem z właczania komputera

Polecane posty

Witam posiadam komputer:

płyta główna: Gigabyte GA-P35-D3L

Procesor: e4500 2,20@ 2,90

Karta graficzna gtx 260 gainward golden sample

Ram 2x1 gb patriot 800 mhz

Dysk 250gb

Zasilacz ocz 500w

Monitor iiyama 22 cale

Od tygodnia mam takie problem że komputer nie włącza mi się za pierwszym razem tzn wciskam przycisk zapala się dioda ale wiatraczki od karty siedzą cicho monitor się nie odpala.Jest czarny obraz ponieważ nie ma piknięcia czyli bios się nie chce załadować i muszę parę razy listwę gasić i zapalać żeby komputer wstał.Problem nasilił się od 2 dni dzisiaj przez godzinę męczyłem się aby odpalić komputer (dociskałem kabelki w środku kompa wyjąłem baterie z biosu) no i po tym 3 razy zrestartowałem listwę i w końcu wstał.Tyle czego może to być przyczyna? bo przecież nie będę codziennie godzine się męczył aby włączyć komputer.

Wtedy jak się komputer odpala normalnie na poczatku botuje się 2 razy i słychać jak chodza głośniki od karty graficznej.A wtedy jak nie chce włączyć nie ma piknięcia biosu startuje za pierwszym razem i nie słychać wiatraczków.Problem pojawił się właściwie jak kupiłem listwę do podłączania. Czego może to być przyczyna że komputer nie chce się włączyć? czasem nawet mam tak że się nie chce dioda zapalić jak naciskam przycisk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak by to była wina procesora to bym miał te problemy już jakieś 5 miesięcy a to od tygodnia.Po za tym jak kiedyś źle podkręciłem komputer nie wstał za pierwszym razem a za drugim automatycznie bios mi ustawiło na auto.

http://img340.imageshack.us/img340/152/beztytuuzst.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy po podpięciu zasilania do innych gniazd listwy problem też występuje? Możesz mieć po prostu listwę uszkodzoną, na co wskazuje fakt, że - jak sam mówisz - problem pojawił się po jej zakupie.

Co to za listwa?

I jak wyglądało zasilanie wcześniej, przed listwą? Miałeś kompa podłączonego do kilku różnych gniazdek (osobno monitor, osobno komputer)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też miałem listwę ale taką normalną bez szału.A miesiąc temu kupiłem z większą ilością gniazdek (5) bo w tamtej miałem (4) i nie miałem jak wszystkiego podłączyć (monitor+komputer+modem+router+lampka).Tyle że ta jest podobno jakaś dobra antyspięciowa antyzwarciowa itp z specjalnym wyłącznikiem.

Ale że niby co listwa miała by nie wysyłać dostarczającej ilości prądu do komputera ? i wtedy się nie włącza?. Zauważyłem że szczegołnie rano się nie chce włączyć gdy już sobie trochę popracuje to wystarczy parę razy wyłączyć i włączyć listwę.

Edit: gdy zrestartowałem komputer to za pierwszym razem się znowu nie włączył za drugim razem wczytało bios ale zawiesił się na ładowaniu windowsa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...