Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Machinima filmowa gier.

Polecane posty

Dobra, poprzednio nie wyszło, to teraz postaram się bardziej to rozbudować.

Na początek kilka słów wyjaśnień, bo są tacy co nie odróżniają machinimy od przeróbki.

Czym różni się machinima od przeróbki ?

Przede wszystkim. Przeróbka to przerobiony czyjś film np. Gothic Der Film z Polskim lektorem typu Ivona itp. W której nic nie zmieniano. Czyli przeróbka to gotowy film ale przerobiony głosowo.

Machinima, to animacja filmowa która pozwala na tworzenie własnych filmów. Można nawet spróbować stworzyć własne animacje postaci do swoich filmów, co jest bardzo ciężkie i czasochłonne. Nie mniej jednak, machinima to nie tylko filmy typu gameplay czy trailery. To są też filmy fabularne typu. Halo The Forgotten Spartans, Spriggs i wiele innych. Na youtube można znaleźć kanał angielski machinimy, gdzie można znaleźć tysiące filmów fanowskich jak i tych oficjalnych. Machinima nie ogranicza się tylko do rozrywki, robią też tutoriale jak np. Co zrobić by stworzyć naprawdę dobry film. Ale wracając do definicji. Machinima to nie komedia, czy film fabularny ! To grupa ludzi która tworzy filmy przy pomocy gier, jeśli chcecie wiedzieć. Zapraszam do obejrzenia filmów Mooorasa, który rozwija tą definicje.

Jakie podobają się wam filmy ? Mnie osobiście podobają się machinimy z Gothica, Grand Theft Auto oraz Halo, ale są też inne ciekawe platformy.

Zapraszam do dyskusji. ;)

PS. Moderatorów proszę o informacje czy temat jest zaakceptowany, bo naprawdę teraz starałem się rozpisać odnośnie definicji tego słowa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs? Nie znam :P To teraz chyba wiem skąd wziąłeś swój nick. Co do szeroko pojętej "machinimy" to prawdziwą skarbnicą jest kanał 'Machinima' na YouTube, który teraz chyba ma już trzy różne odsłony. Pakują tam od cholery filmów np. gameplay z komentarzem jak facet wywija SPAS-12 po multi :D Generalnie mogę polecić jedną serię a nawet dwie - GTA IV Bloopers, Glitches and Silly Stuff autorstwa BenBuja oraz The GMod Idtio Box autorstwa DasBoSchit :P Ich filmy są absolutnie FTW!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Black, mój nick jest z tej machinimy Halo. :P

Ja z swojej strony polecam właśnie Gmod idiot box. Dr Hax jest boski tutaj, ewentualnie Louis i Phil wymiatają.

PILS HERE ! PIIIIIIIILS !

xD

Z swojej strony, jak ktoś lubi takie machinimy akcji, to polecam zdecydowanie Red Versus Blue, lub ewentualnie The Forgotten Spartans. Ale co do RvB. To twórcy tej machinimy, od maja wystawiają na swojej stronie nowy sezon tego serialu, no i muszę powiedzieć że jest naprawdę dobry. Widać że napracowali się przy nim np.

W trzecim odcinku widać, jak Grif na Wrathogu rozwala ścianę w Valhalli i jedzie całkiem nową animacją, to samo Simmons trzymający się zderzaka tylnego. Ewentualnie można pochwalić też mniej wymagające animacje jak Doc w ścianie, Grif kopiący komputerek w pustynie. I wiele innych.

Oczywiście, polska scena machinimy dopiero raczkuje, bo tylko trzy gry są u nas popularne na machinimy.

Gothic, Halo oraz GTA. Ale powoli u nas raczkuje się scena machinimy w Garry modzie, counter strike oraz Risen. Chociaż, co do Gothica i Risen to jesteśmy pionierami bo to od nas wzięła się moda na filmy w Gothicu i Risenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, przypomniałem sobie o jeszcze jednej machinimie. Leet World, który absolutnie wymiata :D

http://www.youtube.com/user/LeetWorld - Jak myślicie, co by się stało gdyby gości z drużyn terro i CT wpakować do jednego domu w reality show, którzy normalnie, choć powinno by z dużym cudzysłowem, do czasów pojedynków. Nie muszę chyba dodawać, że dane postacie po obu stronach najczęściej decydują o przegranej swoich kumpli? Taki Player - toć jest postać legendarna dla serii ;D Jeśli macie chwilę czasu to polecam również krótsze produkcje tego studia. Warte uwagi.

http://www.youtube.com/user/DasBoSchitt - tutaj dla uzupełnienia link do twórcy "Idiotów GModa" :D I fakt. Dr. Hax jest epicki.

http://www.youtube.com/user/TheToenninga - Jeśli sądziliście, że zwyczajnie trailery produkcji Steam są świetne... :P To obejrzyjcie przeróbki tego gościa. Po prostu padniecie w niektórych przypadkach ze śmiechu, bo wystarczyła drobna zmiana dźwięku, żeby uzyskać przekomiczny efekt :happy: Oczywiście takie klasyki jak "WTF BOOM" się znajdą. Ulubiony tekst z ostatniej części? What makes me a good Demoman? If I was a bloody Pyro I wouldn't know! Naprawdę polecam.

- też link dla uzupełnienia :)

Miłego oglądania ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dobrze mój 1 raz obejrzany filmik tego typu

Był zrobiony z GTA San Andreas, i nosił nazwę Blair b...tch Projeckt :P, i było pare tekstów

-Halo kto mówi ?

-Tu TP.SA jak nie zapłacisz zaległych rachunków ktoś do ciebie przyjcie i cie odetnie

Albo

-Na co się patrzysz jak otwarta stodoła

Fajnie przy nim śmiałem, sam chce zrobić pewny filmik o polskich streetracerach :P ale potrzebuje chętne osoby co mają grę World Racing 2, bo samemu trudno będzie zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do machinimy GTA.

To tutaj moim zdaniem dobrzy w tym fachu z polaków są.

RyderPL "Leito" Za naprawdę dobre seriale w GTAIV.

Toreto90 Też za świetną serie Wacław Ranger.

Hannibal za doskonały thriler w GTASA czyli HOLC.

I kilkoro innych, którzy jeszcze robią, ale zapomniałem wspomnieć o MatiToreno, który też swego czasu dał popalić swoimi filmami. :)

W Gothicu machinima niestety, dziś ogranicza się do głupoty. Filmy często opierają się na Wrzodzie co mnie odpycha, albo pełno wulgaryzmów. Ale są serie które lubię np.

Gothic Rise of Wrzód.

Gothic Deja Vu.

Gothic Miasto Nekrofili.

Gothic Przygody Soprana.

Gothic Strażnicy Wymiaru.

Gothic De Untitlted.

I wiele innych.

Ale co do De Untitled, tutaj humor może nie jest tak skandaliczny jak w GPH, ale też ma swoje plusy. Bo można pośmiać się naprawdę z realiów naszego świata. Za De Untitled odpowiada nasza forumowa sowa TuComix. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
Za De Untitled odpowiada nasza forumowa sowa TuComix. :)

Ale się uparłeś z tą sową :)

Ale co do De Untitled, tutaj humor może nie jest tak skandaliczny jak w GPH, ale też ma swoje plusy. Bo można pośmiać się naprawdę z realiów naszego świata.

Fajnie, że piszesz o tym serialu, z którym nie wiem jakim cudem jestem kojarzony xD No dobra, to ja go robię... ale o ile mi wiadomo, to serial ma w nazwie "The", a nie "De"

---

Polecać filmy już kiedyś polecałem w innym temacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news/13880

Bardziej już poważna "machinima", która swoim wykonaniem dostała miejsce nawet w newsach na stronie głównej CDA :) Szczerze? Polecam. Jest klimacik, strefa dźwiękowa OK, tylko szkoda, że tyle jest ciemnych przeskoków zamiast dynamicznych przejść. Ogółem jednak montaż pierwsza klasa ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć (Google, YT, Machinima.com itd.) podpowiedzi... poszlaki... wskazówki... poradnika jak zrobić machinimę w sensie filmu, a dokładnie to na Call of Duty Modern Warfare. Nakręciło mnie na to szczególnie intro w grze, które po prostu mnie powaliło. FRAPSa mam, chęci również - dacie jakieś instrukcje? Proszę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

na pewno będziesz potrzebował znajomych do pomocy i:

Tekst Grega o machinimie w CDA. Trochę szkoda, że nie wspomniał tam o machinimie z Garry's Mod, czy Gothica (w sumie to 80% polskiej machinimy to Gothic :dry:). Co do GModa, to z tejże gry dostajemy najwięcej najdziwniejszych, nie do ogarnięcia filmików

Z tego co mógłbym polecić to:

,
,
,
(mój ulubiony) i na koniec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał o świetnym Freeman's Mind zrobionym "na" Half-Life'ie. Serial powstaje od 2007 roku do dziś. Oprócz zwykłego gameplayu cały czas słychać komentarz głosowy głównego bohatera, czasem mówiącego do innych osób, z reguły jednak "słyszymy" jego myśli. Niedawno wyszedł odcinek 40, którego swoją drogą jeszcze nie obejrzałem (straciłem wątek przy 36 i muszę obejrzeć od nowa :P) -

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
(w sumie to 80% polskiej machinimy to Gothic :dry:).

ale za to jakie to machinimy! człowiek woda abstrakcyjnym, podobnym do tego m. in. z komiksów i filmików dema poczuciem humoru zmiażdżyl wszystko ^^

Owszem "Człowiek Woda" zniszczył system, ale większość tego co teraz powstaje, to nie warte uwagi potworki (chodzi mi o komedie). W sumie to nie wiem czemu Polacy uparli się na tego nieszczęsnego Gothica... i staje się to powoli nudne (czego ja jestem przykładem.

w G2NK robiłem na odczepnego i jakbym zaraz miał przy tym umrzeć z nudów), a przecież jest masa innych gier, w których można stworzyć machinimę...

Jeśli jest ktoś czyje filmy da się jeszcze oglądać, to starsze produkcje Mooorasa i eziego39.

Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał o świetnym Freeman's Mind zrobionym "na" Half-Life'ie.

Moim baaaaaardzo skromnym zdaniem bliżej tej produkcji do przeróbek, niż machinimy... co nie znaczy, że serial jest zły. Bardzo fajnie się go ogląda.

------

@DOWN

Zdanie znaFcy:

Tak, ten film jest już bardziej machinimowy, niż reszta filmików tego autora :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...