Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kiro

Pewien problem ze skanowaniem na Windows 7

Polecane posty

Mam problem mianowicie:na laptopie(nie moim ale mojej cioci)zawsze przy starcie kompa wyskakuje skanowanie dysku(konkretnie plików NTFS).Gdy czekam aż się skończy to pokazuje się że jest błąd i nie można dokończyć i tak za każdym razem i ciągle ten komunikat się pokazuje.Dzieje się to na laptopie HP Pavilon dv5 chyba i na Windows 7 Home Premium.A i dodam jeszcze że czasem odlicza 10 sekund(nie zawsze)jak naciskam dowolny klawisz nic się nie dzieje a gdy dochodzi do 1 sek. to komp się tnie i trzeba wyłączać.Pliz pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przechodzisz tu> http://www.hdtune.com/download.html

2. pobierasz to z co na obrazku

3. instalujesz i odpalasz program, tak jak to robisz na swoim XP

4. przechodzisz do zakładki Health w tym programie następnie wciskasz na swej klawiaturze "Prt Scr", potem odpalasz Painta i "wklej" pojawi się wyczekiwany screen. następnie obrób obraz (utnij zbędne elementy i skompresuj go, jeśli potrafisz) i wrzuć na forum/ Imageshacka przy czym w tym drugim nie zapomnij o linku...

{EDIT} JAAA NIE MOGĘ JUŻ TRZECI RAZ W TYM TYGODNIU KTOŚ MYŚLI, PISZE I ROBI TO SAMO CO JA W TYM SAMYM CZASIE...

post-81325-1276368803_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dodatkowo widać błędy komunikacji dysku z kontrolerem. Sprawdź, czy dysk jest dobrze podłączony. To, czy notebook jest podłączony do zasilania, czy nie nie ma w tym przypadku znaczenia. Chodzi o to, że dysk nie jest poprawnie zasilany, a nie notebook jako całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi głupio(NIC A NIC SIĘ NA TYM NIE ZNAM NAJPROSTSZE RZECZY)ale ja jestem w pierwszej gimnazjum i jedyna rzecz oprócz worlda itp.to algorytmy tylko tyle znam i koniec.Nie wiem jak zrobić resztę a tym bardziej jak sprawdzić dysk.Przepraszam jeśli to zabrzmiało niegrzecznie,wiem że staracie się mi pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pewien problem, bo do dysku trzeba się dostać, co w przypadku notebooków może być wyzwaniem. Zazwyczaj trzeba odkręcić jakąś śrubkę na spodzie obudowy i zdjąć klapkę, by zobaczyć dysk (poszukaj w instrukcji, gdzieś w niej powinno być napisane jak się dostać do dysku). Należy dopchnąć wtyczkę, którą będzie widać.

Zrób jeszcze dodatkowo tak:

1. Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (powinien być w Start > Wszystkie programy > Wiersz poleceń).

2. Wpisz komendę

chkdsk

I zgódź się na wszystko, co ona zaproponuje. Zobacz, czy to pomoże.

Czasem pomaga naprawa systemu za pomocą płyty naprawczej Windowsa. Tu masz napisane jak ją stworzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...