Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Blur

Polecane posty

Minęło ponad 60h i nikt nic nie napisał :ohmy: No wiecie co :laugh: No to ja będę pierwszy :biggrin: Według mnie Blur to naprawdę dobra ścigałka.. Sporo samochodów, fajnych samochodów, świetne trasy, nieprzewidywalność tego co zrobią przeciwnicy, fajne dźwięki, tryb multi - to wszystko sprawia, że nie potrafię wskazać lepszej gry: Blur czy Split/Second :rolleyes: Przed premierą miałem duże nadzieje związane z tą grą - i się nie zawiodłem :smile: Gra godna polecenia :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Treser to ja sie wypowiem po tobie :) WG mnie Blur to najlepsza ściganka z rozwałką w jaką grałem, a takowych było sporo. Niby podobne do Flatouta (rozwałka, bonusy), ale są OGROMNE różnice. Po pierwsze, LICENCJONOWANE SAMOCHODY (nawet WV beetle :D). Po drugie, NAWET 20 SAMOCHODÓW na torze. Po trzecie, nawet pomimo takiej rozwały na ekranie gra mi się nie tnie, a kompa nie mam aż tak dobrego. Grafika - cudeńko. Więc w zestawieniu S/S kontra Blur na mój gust wychodzi 1:3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 'Blur' to ciekawa propozycja w kategorii arcade racerów z domieszką elementów charakterystycznych dla gier z 'Cart' w tytule (mam tutaj na myśli power-upy zbierane podczas wyścigów i następnie aktywowane: mają one charakter ofensywny, defensywny i wspomagający). Pierwsza połowa roku to posucha w kategorii nowych gier wyścigowych i dlatego takie pozycje jak 'Blur' czy 'Split / Second: Velocity' pomagają nam doczekać do jesieni (a tam już czekają na nas TDU2, F12010, nowe WRC, Gran Turismo 5 na PS3 i największa niewiadoma w postaci NFS: Hot Pursuit).

W S/S jeszcze nie miałem przyjemności zagrać, w 'Blura' owszem i jestem usatysfakcjonowany dotychczasowymi wojażami.

Gra jest niezwykle dynamiczna, walka o pozycje trwa od startu do samej mety - nigdy nie możesz być pewny zwycięstwa, bo przeciwnicy z tyłu tylko czekają, żeby poczęstować Cię rakietą. Kariera jest całkiem ciekawie skonstruowana. Podzielenie gry na bossów i spełnianie warunków (naprawdę wymagających i ciekawych zarazem), aby móc z nimi stoczyć bój zachęca do dalszej gry i częstego powtarzania etapów. Tutaj nie liczy się zawsze pierwsze miejsce na mecie - chaotyczna struktura wyścigu nie pozwala nam zawsze zdobyć trzech celów jednocześnie (chodzi oczywiście o zwycięstwo, ewentualnie podium, liczbę fanów i tzw. fan run, czyli slalom między bramkami). Wraz z nabijaniem licznika fanów i levelowaniem poziomu odblokowujemy nowe samochody (nie kupujemy samochodów, tylko stopniowo odkrywamy) i możliwość jazd z ligach innych bossów. Samochody generalnie dzielą się na trzy rodzaje: grip, drift i balance - każdy znajdzie coś dla siebie, pod swój typ jazdy. Kręte trasy preferują dobrą przyczepność, z kolei długie proste to domena najszybszych bryk z garażu. Wspomnę jeszcze o trybach, bo i tutaj jest spore zróżnicowanie. Oprócz standardowych wyścigów mamy eliminatora, próbę czasową i destrukcje. Tryb multi również wygląda ciekawie - po pierwsze split screen, po drugie ciekawy tryb sieciowy z możliwością jazd w drużynach.

Sporo by pisać na temat tej gry, niezdecydowanych mocno zachęcam do zakupu, w końcu mamy wakacje i czasu masa. Do premiery TDU2 jest to naprawdę rozsądna alternatywa, o ile nie grałeś jeszcze w TDU, GRIDA, NFS: Shifta, DIRT2.

Jak tylko przetestuję S/S i będę miał zobrazowane porównanie obu podobnych gatunkowo gier, to jeszcze tutaj powrócę i dopisze swoje spostrzeżenia.

W skali CDA 'Blura' oceniam na 8. Grafika trzyma dobry poziom, do dźwięków nie mogę się przyczepić, brakuje jedynie dobrej muzyki w menu i podczas jazd. Grywalność to największa zaleta tytułu i dzięki niej ocena jest o oczko wyższa.

Grę testowałem na X360, na padzie gra się w to całkiem przyjemnie. Podejrzewam, że wersja PC nie ma znaczących różnic w gameplayu, toteż nie sugerujcie się tym, że może być na blaszakach gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zgadzam się z recenzją w CD-A. Według mnie Blura nie sposób porównywać do Mario Kart. Tu jest większy hardkor! Markowe samochody to miły smaczek. Grafika jest bardzo ładna, a miód wręcz wylewa się z ekranu (Użycie tej mocy która falę energii wokół naszego samochodu roztacza wśród wesołej gromadki RS-ów, czy Mustangów- bezcenne!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem zarowno w S/S jak i w Blur. W obu tytuly wylacznie na split screenie.

Gra Blur, wg mnie, jest o wiele gorsza. Nie widzi sie tutaj dynamiki i za bardzo nie czuje wyscigu. Kazdy sobie leci i od czasu do czasu cos ustrzeli. Nie zmienia to jednak wiele w sytuacji na torze i w sumie jak juz kumpel cie wyprzedzi na poczatku, to poleci do mety przed toba. Wazniejsze w tej grze jest poznanie mapki i "odpowiedzialna" jazda. Od gry na "party" nie tego oczekuje, a singlowe produkcje mozna znalezc o wiele lepsze.

Co prawda nie odkrylem po 20 wyscigach gdzie mam hamulec, ale miejsca przeze mnie zajmowane byly raczej blizej konca. Mala interakcja miedzy graczami, wystepuje tam raczej walka ze samym soba.

Gre tego typu radze poszukac wsrod jajcarskich sonicow, mario itp., gdyz tak samo bez sensu, za to zabawniejsze i dajace o wiele wiecej frajdy.

Blur moge pochwalic jedynie za liczbe samochodow i ich marki, fajnie pojechac czyms znanym. Radze jednak kupic S/S lub starsze produkcje typu Sonic, jak juz wspominalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Właśnie dorwałem tą grę i o ile miałem zamiar zagrać w karierę, o tyle teraz nie opuszczam splitscreena. Mam w co z bratem grać. :P A kariera zniechęciła mnie dlatego, że można mieć tylko jeden profil na danym użytkowniku komputera, co przy jednym użytkowniku daje profil, w którym musiałbym grać razem z bratem. :P To samo mam w Burnoucie i dlatego nie gram w karierę. :P Grafika nawet ładna (przynajmniej na high się nie zacina), samochodów dużo, choć mogłyby być lepsze (ten Transit to jakaś pomyłka, a poza tym moim zdaniem mija się z celem umieszczenie kilka razy tego samego samochody tyle że w stuningowanej wersji, np Challenger w klasie D i w klasie A), no i fajne trasy (Hollywood, Tokio, San Francisco etc.). :D Warto zagrać. W skali CDA daję grze 7+/8. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się produkcja ś.p. Bizarre naprawdę podobała. Wyścigi są przeładowane akcją, zwroty akcji zdarzają się nawet w ostatnich sekundach rywalizacji. Tryb kariery jest ciekawie zrealizowany, nie zawsze pierwsza lokata się liczy. Grafika jest przyzwoita, choć trasy są zrealizowane przeciętnie. Nie należy też zapominać o licencjonowanych autach i 4 moce, których użycie jest widowiskowe. W S/S nie grałem, bo mnie nie interesował, ale w Blura przegrałem ponad 20 godzin i moim zdaniem to gra godna polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem powyższe wypowiedzi, oglądnąłem parę gameplayi przez co, owa gra zaczęła mnie kusić bym zagrał. Nie grałbym jednak w singla tylko przerzuciłbym się od razu na multi. Dlatego mam pytanie:

Jak trzyma się multi w tej grze? Gra w Blura jeszcze ktoś czy już raczej nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...