Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vincenzo

radeon hd5670 problem

Polecane posty

Witam, mój problem polega na tym, że bez względu w jaką gram grę (czy ac2 czy bc2 - bez znaczenia) gra w pewnym momencie crashuje do pulpitu wywalając komunikat z błędem. Czasami uda się po chwili wrócić do gry, czasem jednak nie - gra się wyłącza. Niby to ,,błahostka" ale jest to uciążliwe na dłuższą metę. Sterowniki mam najnowsze, przeinstalowane kilkakrotnie. Zmiana detali też nic nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlany jest jakiś komunikat o błędzie?

Jaki masz system i jakiego antywirusa? Podaj też pełną konfigurację sprzętową (co to znaczy znajdziesz w regulaminie działu).

Komunikat o błędzie wyświetla się. Ostatnio pojawił mi się wczoraj, i z tego co pamiętam jest tam napisane, (nie pamiętam dokładnie, następnym razem postaram się zrobić screena) że ustawienia graficzne zostały zresetowane ze względu na brak odpowiedzi sterowników. Jakoś tak (bzdurnie to brzmi). Było tam też jakaś wzmianka o 3D.

system - windows xp home

antywirus - norton antivirus

płyta główna - asus p5e deluxe

procek - intel core 2 duo 2,53 GHz E7200

grafika - XFX Radeon HD5670 1gb

pamieć - 2 gb ram kingston

Funkcja VPU recover zresetowala akcelerator graficzny, poniewaz przestal reagowac na polecenia sterownika graficznego.

Przypomniałem sobie nieco wyglądało to tak jak wyżej (mniej więcej oczywiście)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz??

sprawdzisz go zdejmując lewy bok(komputera) w tylnej części powinna być taka skrzynka to jest zasilacz

Fell III - 400 ATX

wiem wiem, lekki shit z tego zasilacza (miałem go od momentu kupna kompa) ale ostatnio kupowałem płytę główną i nowego procka (jeszcze nie montowałem) i niedługo mam zamiar kupić porządniejszy zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz też jak masz chłodzone wnętrze kompa (mogą być przydatne fotki), jaką masz obudowę, no i jak kształtują się temperatury (w idle i w stresie). VPU recovery występuje najczęściej, gdy karta się przegrzewa. Częste zjawisko w słabo wentylowanych obudowach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz też jak masz chłodzone wnętrze kompa (mogą być przydatne fotki), jaką masz obudowę, no i jak kształtują się temperatury (w idle i w stresie). VPU recovery występuje najczęściej, gdy karta się przegrzewa. Częste zjawisko w słabo wentylowanych obudowach.

Przepraszam za tak długi okres nieaktywności ale nie miałem dostępu do komputera przez te ponad 2 tygodnie. Teraz też piszę w pośpiechu więc fotek za bardzo nie zdążę zrobić ale kilka informacji postaram się udzielić.

Obudowa CoolerMaster Elite 331

W obudowie są łącznie 2 wiatraczki, kilka radiatorów na płytce głównej tak więc wnętrze jest dobrze schłodzone. Muszę też przyznać, że wcześniejszą obudową była obudowa typu mini Tower - teraz jest midi i wentylacja jest o niebo lepsza. Błąd vpu recovery jak na razie nie występuje i zdaje mi się że miałeś Sevard rację - po prostu poprzednia obudowa była za słabo wentylowana i grafika się najzwyczajniej w świecie przegrzewała. Napisałem nawet do sklepu w którym kupowałem kartę i prosili abym przyjechał do nich do serwisu tłumacząc, że jest to poważna problem. Ale po poprawieniu chłodzenia wszystko jest ok i na ten moment chyba będę musiał podziękować za serwis karty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...