Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

Nowy blok wodny

Polecane posty

Jutro lub pojutrze bede sie zabieral za montaz nowego bloku wodnego. Tamten od Thermaltake cieknie (w dziurce od kabelka jest nieszczelnosc).

1. Ktora paste zalozyc? Arctic Silver 5 czy tez Arctic Ceramique (ta druga jest dostarczona wraz z blokiem)?

2. Jak prawidlowo oproznic uklad chlodzenia? Wymieniam na plyn Feser One. Czy wystarczy tylko usunac obecny plyn i zalac nowy czy tez trzeba przeplukac uklad? Czy zwykla woda do przeplukania starczy?

Tak to u mnie mniej wiecej teraz wyglada:

image013kq.th.jpg

Czy mam sciagnac waz, ktory idzie od chlodnicy do zbiorniczka i uruchomic pompe czy tez jest inny, lepszy sposob?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak nieszczelność - poza tym nie kabelka tylko węża - ta "nieszczelność" to albo to że nie zgadzają się średnice "dziurek" i węża albo wadliwy montaż. Albo jedno i drugie.

Ale spoko sam przez to przechodziłem - pięć lat temu byłem takim kozakiem że jedynie blok wodny był fabryczny a resztę zrobiłem w garażu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktora paste zalozyc?

>>>Zdecydowanie Arctic Silver 5 jak masz bo lepsza.

2. Jak prawidlowo oproznic uklad chlodzenia?

>>>mniej więcej tak

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Wymieniam na plyn Feser One. Czy wystarczy tylko usunac obecny plyn i zalac nowy czy tez trzeba przeplukac uklad? Czy zwykla woda do przeplukania starczy?

>>>Przepłukaj woda destylowaną

Czy mam sciagnac waz, ktory idzie od chlodnicy do zbiorniczka i uruchomic pompe czy tez jest inny, lepszy sposob?

>>>Jak zmieniasz płyn to proponuje cały układ zdemontować i wypłukać. Czym jest teraz zalany?

Nie ma czegoś takiego jak nieszczelność

Alez jest :) Mnie już ze 2 miesiące "poci się" złączka na bliku NB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teofil7 - nie wiem skad ty swoje rewelacje bierzesz, ale radze zmienic zrodla... Jak mowie, ze cieknie z dziurki, z ktorej idzie kabelek do zasilania diody, to chyba wiem co pisze, prawda? Nie wymyslam sobie teorii z kosmosu :>

Juz przeplukane, caly uklad zdemontowany... Grill z chlodnicy mial sciane kurzu. Ale musze jeszcze wyczyscic radiator na plycie glownej i karte graficzna z zielonych "glutow", ktore zostaly po wycieku... Jutro zaczne skladac wszystko do kupy i zobacze jak nowy blok daje rade :)

Gdy zdemontowalem cala obudowe do grilla, zauwazylem, ze blaszki przy brzegach sa powyginane (nie wszystkie oczywiscie)... <co to bylo za cholerstwo by to rozebrac :/ Juz dawno nie widzialem tak idiotycznego montazu, wszystko zrobili, by utrudnic czlowiekowi zycie :/ >Tak w Thermaltake musieli poskladac... Wczesniej nic nie grzebalem... U ciebie, RoZy, tez tak jest z grillem od chlodnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poci się tylko skrapla.

Fajny filmik, ale u mnie jest tak że z dołu rezerwuaru idzie ślepy wąż i jak chcę opróżnić to woda sama leci, bez żadnego wysiłku.

[EDIT]

A skąd miałem wiedzieć o jaki kabelek chodzi? Napisałeś "kabelek" a dioda zupełnie zmienia postać rzeczy. Ale jak tak to zaiste do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, :soczek: peace :DTaki mam zestaw. I nie wiem co za idiota wymyslil te diode, ktora i tak jest niewidoczna, gdy ten niebiesko-swiecacy wentylator jest zaloczony. Moge zauwazyc, ze przy jednej ze zlaczek miedz-plastik przy tym kabelku jest odbarwienie (reszta ma ladny, srebrny kolor). Czyli definitywnie blok wodny jest nieszczelny sam w sobie, bo przy nakretkach jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale co niby ma się przy bloku wodnym skraplać? Przez 'poci się' RoZy miał zapewne na myśli przeciek, nieszczelnośc w układzie. Skraplanie się pary wodnej owszem, jest poważnym problemem, ale absolutnie nie przy chłodzeniu wodnym, dopiero bardziej zaawansowane metody chłodzenia, jak freon cooling wymagają porządnego zabezpieczenia przed wilgocią, która skrapla się z powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może się przy bloku wodnym skraplać? Przykład budowlany: metalowa rura z zimną wodą - jest pokryta skraplającą się wodą. Jak dochodzi do tego cudownego zjawiska? W powietrzu jest mała ilość pary wodnej, która w zetknięciu z dużo zimniejszą powierzchnią (rurą), skrapla się. Dlaczego? Bo w tych "kropelkach" zaczynają się tworzyć jeszcze mniejsze od nich kryształki lodu, które obciążają tę małą ilość wody i siłami międzycząsteczkowymi przyciągają do rury. Później siła spójności wody i tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo naukowego gadania, a błąd już na początku - Twoim przykładem jest rura z zimną wodą. Blok wodny nigdy nie będzie tak zimny, jak rura z ciepłą wodą, zwłaszcza podczas pracy komputera. Zresztą zaraz, jakie kryształki lodu? Uczyłeś się o tym, czy właśnie to wymyśliłeś? Mnie to niestety wygląda na drugą opcję. Lód jest lżejszy od wody, a 'siła spójności wody' nie ma nic wspólnego z osadzaniem się wody na rurze, winne jest napięcie powierzchniowe. No a para wodną to nie krople wody, tylko woda w postaci gazowej, a to różnica. A ta skraplająca się woda to właśnie zmieniona pod wpływem niskiej temperatury para wodna, która w krople się zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie się o tym uczę a w zasadzie to już skończyłem bo od następnej klasy fizyki nie ma (huurrraaa!!! :smile: ). Natomiast jeśli chodzi o siłę spójności wody to właśnie ona sprawia że woda na rurze zmienia się w większe "kupki" i ją widać. A wracając do tematu to może być wyciek ale tak samo może być to o czym ja piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że nie może być tak, jak Ty mówisz - gdyby tak było, to w każdej obudowie byłoby pełno wody. Widziałeś wodę w swojej? Ja w mojej nie. Blok wodny nigdy nie będzie wystarczająco zimny [pomijam specyficzne warunki pracy, mówimy o zwykłym wodowaniu], żeby skroplić parę wodną. Nie wiem, gwie się uczysz, ale albo macie bardzo słabego nauczyciela, albo na lekcjach nie uważałeś. Odsyłam do podręczników z podstawówki i gimnazjum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji to jest z pewnością nieszczelność ale tak jak mówię też może być. U mnie tak nie ma.

Poza tym w podstawówce i gimnazjum fizyki nie miałem. Ale chwilowo nie mam czasu żeby się wykłócać ale jeszcze wrócę do tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...