Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacobs1000

Czy duza liczba gier moze powodowac zamulanie kompa ?

Polecane posty

Dla mnie też jest to bzdura (no chyba żeby uruchomić wszystkie gry na raz, tudzież wrzucić je do autostartu. Wtedy nawet najbardziej wydajnego kompa przymuli). Związku pomiędzy ilością zainstalowanych gier/programów a szybkością działania komputera jakoś nie potrafię dostrzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrafię. Wiele gier i programów przy instalacji dosyć mocno zaśmieca rejestr i katalog systemowy Windowsa. Efekt tego jest taki, że rejestr zajmuje dużo miejsca, no i niekiedy ulega fragmentacji, na czym cierpi ogólna wydajność systemu. Innymi słowy instalowanie zbyt dużej ilości softu może mieć jakiś wpływ na wydajność systemu z rodziny Windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z tym rejestrem [teorię znam, w praktyce nie zwróciłem uwagi], ale jeśli gry tworzą dużo plików na partycji systemowej, zauważam spory wzrost wydajności systemu, po przeniesieniu tych plików na jakąś inną partycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren Przy sporej rotacji programów łatwo jest sfragmentować rejestr (i w ogóle cały system plików) i to jest główny problem. Sam goły rejestr w Viście i Windows 7 waży dosyć sporo, więc tu nie ma jakiegoś gigantycznego skoku spowodowanego jego rozrastaniem się, aczkolwiek niekiedy można zauważyć różnicę wynikającą i z tego faktu.

No i łatwo jest zawalić katalog z Windowsem, ze względu na to, że katalog WinSxS (archiwum wersji bibliotek) rozrasta się dosyć szybko i trzeba na to uważać. Jak w XP ten katalog zachowuje się jako tako, tak w Viście i Windows 7 rośnie dosyć szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo spowolnienie komputera nie jest spowodowane aż tak dużą ilością softu(a przynajmniej nie aż w takim stopniu), co z problemem zadbania o wydajność komputera. Przy tak dużej ilości zajętego miejsca, są potem problemy z częstym skanowaniem komputera antywirusem, częstą defragmentacją dysków czy czyszczeniem rejestru - zajmuje to po prostu sporo więcej czasu, niż gdy mamy stosunkowo mniej zawalony dysk. Mówię to zarówno z własnego doświadczenia, jak i moich znajomych - z czasem, gdy trzeba poświęcać po kilka godzin na skanowanie, jest ono robione coraz rzadziej.

Poza tym warto wspomnieć o tym jak często instalujemy całą masę pierdół przez to, że przy każdej instalacji mamy podaną domyślną lokalizację do partycji systemowej - nie zawsze chce się zmieniać tą jedną literkę, a gdy działamy bez formata rok i dłużej, zbiera się sporo syfu. Już o ściąganiu różnych świństw nie wspomnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gofer:

I dlatego jestem zdania, że na partycji systemowej winien być tylko system. Wszystko inne (dokumenty, temp, programy) lepiej trzymać gdzie indziej.

@Sevard:

Co racja to racja. Mój błąd wynikał z punktu widzenia. Człowiek po kilkunastu latach walki z PC-tami w różnych konfiguracjach uważa błędnie pewne rzeczy za oczywiste. Osobiście staram się dbać o porządek w systemie (defragmentacja dysku i rejestru, czyszczenie tychże ze śmieci itd. i jakoś to, co mam u siebie zainstalowane (a uwzględniając wszystkie gry (w tym i często instalowane i zaraz usuwane dema) oraz programy będzie tego tak na oko 150-160 pozycji) kompa w wyraźnie widoczny sposób mi nie zamula), nie wziąłem pod uwagę tego, że są ludzie, którzy tego nie robią (trzymają wszystko na jednej partycji, defragmentacji oraz czyszczenia nigdy nie przeprowadzają). Wtedy tak - takie instalowanie wszystkiego jak leci połączone z niedbalstwem jest dla komputera wielce niekorzystne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec ;). Jak to mowia kto pyta to nie bladzi. Na patrycji systemowej mam zajete ok 50 gb. To duzo ? I taka mala prosba wiem ze to nie ten dzial ale jakby ktos spojrzal na moj problem z stalker complete 2009 to bylbym wdzieczny ;) (pomocna dlon... W FPS) o tak nawiasem to ojmojac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...