Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Rozwiązany: Wybór monitora a nowy sprzęt

Polecane posty

Krótko i na temat: planuję zakup nowego sprzętu bez dysku twardego, obudowy i napędu DVD - kwota ok. 2700-2900 zł na pozostałe części. Czy rozdzielczość full HD (1920x1200) ma tu sens? Zaznaczam, że części zmieniam na ładnych kilka lat i nie chcę robić za 2 lata upgrade'u z powodu nie radzenia sobie mojego sprzętu z monitorem full HD. Może więc większy sens ma jakiś LCD 1680x1050?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ~2900 zł ( a może 200 zł mniej, zależnie ile uzbieram) to kwota na resztę części do kompa, na monitor mam osobną kasę. Obudowa to Sunbeamtech freezing storm, dysk to WD Caviar 250GB 16MB Cache (SATA). Zaznaczam też, że na razie jeszcze nie pytam się o konkretne zestawy komputerowe, bo będzie to miało sens dopiero jak będę miał przeznaczoną na to kwotę (za jakieś 2-2,5 miesiąca jak myślę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie na tyle, żeby nikt nie był w stanie mi powiedzieć czy brać do zestawu za tyle a tyle monitora z rozdzielczością 1680x1050 czy też full HD? Bez przesady, w ciągu 2 miesięcy nie zmieni się to AŻ tak drastycznie. :/ I wciąż zaznaczam, że upgrade za powiedzmy 2 lata odpada, bo taka kwota to dla mnie duże pieniądze i nieprędko będzie mnie stać na kolejny upgrade, więc to też trzeba brać pod uwagę przy rozdzielczości monitora. No czasem to człowiekowi ręce opadają po prostu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to się z tymi ludźmi tutaj dzieje? Zadajesz konkretne pytanie, a oni swoje - panowie, jak ktoś chce się zapytać o monitor, to mówimy o monitorze, a nie składamy mu zestaw, komprende?

Moim zdaniem 1680x1050 będzie w sam raz, nie spodziewałbym się mocnego umocnienia złotówki i odpowiedniego szturmu Nvidii, która pokazałaby wydajne karty w przystępnych cenach, co sprawi, że zestaw za 3000zł nie będzie miał większych szans z rozdziałką 1920x1200 w wysokich detalach gier. Jest to oczywiście jedynie gdybanie, bo może się okazać, że złoty bardzo się umocni, a Nv jednak coś pokaże, więc jest to swego rodzaju loteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można, ale co z tego jak za 3-4 lata już nie będzie dawać rady? Lepiej kupić kartę 1GB i monitor 1680x1050. Z takimi rozdziałkami można dostać monitor 20-22", więc wielkość nie będzie problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...