Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

farell

Problem z kartą graficzną?

Polecane posty

Witam, niedawno kupiłem komputer z kartą graficzną PowerColor Radeon HD5850. Ostatnio w różnych momentach nagle ekran robił się ciemny lub pojawiały się na nim kolorowe paski przy czym mogłem użyć już tylko przycisku reset. Wydaje mi się że to karta, gdyż raz po paski pojawiły się na kilka sekund po czym zniknęły a pojawił się komunikat o błędzie karty i przesłaniu kominikatu. Jak dotąd zdarzyło mi się to tylko w czasie przeglądania internetu, za często nie gram, ale podczas grania wszystko było ok. Wie ktoś może w czym jest problem? Zasilacz to: OCZ ModXStream Pro 500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stanie się to drugi raz, to zmniejsz takty karty i pokatuj ją Furmarkiem. Jeśli się powtórzy, to na gwarancje. Chodzą słuchy o problemach z tymi Radkami. Rzadko, ale są. Może jesteś tym pechowcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odświeżyć temat, kartę wysłałem na gwarancji do serwisu esc.pl, tam po 3 tygodniach dostałem kartę z powrotem z odpowiedzią że "ich testy nic nie wykazały i wyjątkowo nie naliczą mi kosztów przesyłki". Problem cały czas mi się powtarza czasem pojawia się komunikat vpu recover który resetuje kartę i da się coś robić dalej a czasem już nic się nie pojawia i zostaje reset. Albo esc.pl leci sobie w kulki albo no właśnie co?

edit. tak sobie myślałem czy to może być wina zasilacza? Może sproboje wsadzić ta karte do innego komputera. Zasilacz mam raczej dobry: OCZ ModXStream Pro 500W ale moze jakis wadliwy model sie trafil?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad VPU Recovery jest spowodowany przegrzewaniem sie karty (pomijam tu przypadki dziwne). Czy twoja buda jest dobrze wentylowana?

Zrob malutki test: Przystaw wentylator pokojwoy (jak masz) do tej karty (tak, by zimne powietrze na nia dmuchalo) i zobaczysz czy vpu R bedzie sie dalej pojawiac.

Moim zdaniem karta ci sie przegrzewa i nalezy ja porzadnie wyczyscic (ew. zmienic chlodzenie) + upewnic sie, ze buda jest dobrze wentylowana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad VPU Recovery jest spowodowany przegrzewaniem sie karty (pomijam tu przypadki dziwne). Czy twoja buda jest dobrze wentylowana?

Zrob malutki test: Przystaw wentylator pokojwoy (jak masz) do tej karty (tak, by zimne powietrze na nia dmuchalo) i zobaczysz czy vpu R bedzie sie dalej pojawiac.

Moim zdaniem karta ci sie przegrzewa i nalezy ja porzadnie wyczyscic (ew. zmienic chlodzenie) + upewnic sie, ze buda jest dobrze wentylowana...

wsadzilem karte do innego kompa o podobnej konfiguracji i problem tam się powtarza, buda raczej wentylowana dobrze mam 2 wiatraki w obudowie przewiew raczej jest. Ten komunikat vpu recover pojawia się czasem ale w wiekszości przypadków potrzebny jest reset bo monitor gasnie albo robi sie kolorowy i nic nie da sie zrobić. Być może przegrzewanie ma cos do rzeczy ale jezeli tak to czujnik temp musialby byc uszkodzony bo w czase spoczynku komputer podzialal jakas godzinke ale jak monitorowałem temperature w catalyst control center to utrzymywała się na poziomie 36-39 stopni tak wieć dośc nisko. W grach natomiast działalo góra 15 minut. Dodam tez ze w czasie spoczynku karta wydawała mi się cieplejsza niz te 36 stopni. Dzis sprobóję się jeszcze raz skontaktować z serwisem.

A ostatnio pojawiło się też coś takiego: p1020600fm.jpg niestety zdjęcie jest z lampą błyskową, nie zdążyłem zrobić lepszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa poszła do przodu i na ten czas okazuje się że zarówno z kartą jak i pieniążkami mogę się pożegnać. Jeżeli ktoś jest zainteresowany perypetiami ze sklepem esc.pl to opisałem sprawę w sklepach internetowych: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...0&start=180

Czuję się oszukany przez esc.pl i odradzam ten sklep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...