Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ollaen

Rozwiązany: Zmiana Win Ultimata 7 32bit na 64

Polecane posty

Witam mam pytanie czy można zmienić wersję 32bity na 64 ? Chcę to zrobić ponieważ podczas instalacji Win 7 Ultimate 32bit nie wiedziałem że obsługuje tylko 3,5GB ram, czytałem także że ma wiele plusów.

Tylko jak to zrobić ?

Sorry za błąd w temacie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję OEM, czy BOX? Tak czy owak będzie potrzebny format, bo te wersje nie są zgodne, tylko, że w wersji BOX powinieneś mieć drugi nośnik, a w OEM musisz dokupić wersję x64, co jednak średnio się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać te same co masz teraz. Upewnij się, że działają poprawnie pod 64 bitami.

Nie powinny. ATI (podobnie jak nVidia) wypuszcza dwie wersje sterów dla Windowsa, jedne dla wersji x86, a drugie dla wersji x64 systemów. Sterowniki ze strony ATI do wersji x64 systemu będą ok.

W przypadku zapisów stanu gry, to różnie to bywa, zależy gdzie gra zapisuje save'y. Szukaj katalogu save w katalogu z grą, lub poszukaj odpowiedniego katalogu w katalogu swojego profilu (zazwyczaj C:\Users\[nazwa profilu]). Kodeki instalujesz od nowa po reinstalce systemu, więc robisz kopię instalatora, jeśli masz go na dysku. Jeśli nie masz, to ściągniesz go po instalacji.

Ważna rzecz, jeśli masz jakąś grę zabezpieczoną SecuRomem, czy czymś podobnym, to najpierw ją odinstaluj i dopiero wtedy zabieraj się za reinstalkę, żeby Ci się odnowił limit aktywacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pewne komplikacje. Podczas instalacji 64bit nie miałem nigdzie opcji formatuj C po instalacji na dysku C pojawiły się nowe foldery Windows.old i Pliki Programów (x84) mam to tak zostawić czy mogę zacząć instalować win od nowa ? tylko powiedzcie jak mogę go sformatować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows.old to stary system, można go wyrzucić. A "program files (x86)" to potrzebny systemowi tak jak normalne Program Files folder ale na pliki programów 32bitowych. Gdy masz wersję 64bitową to nadal możesz instalować programy 32bitowe a żeby nie mieszać plików programów 32bitowych z plikami programów 64bitowych Windows 7 tworzy osobne foldery dla programów 32bitowych i 64bitowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...