Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merci

Jak sprawdzić ile prądu zużywa komp.

Polecane posty

Jak sprawdzić ile prądu zużywa komp z wyłączonym monitorem przez noc.

Jak by co nie jestem żadnym torrenciarzem ,tylko muszę zostawiać na noc włączoną grę metin 2 żeby ranga mi rosła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Facepalm*

Jeśli chodzi o wartość w przybliżeniu, to można to wyliczyć, jak podasz dokładną specyfikację komputera, dokładnie powi Ci licznik, który można kupić w każdym sklepie z elektroniką. Wygląda to jak gniazdko z ekranem i liczy jaki jest pobór prądu urządzenia, które do niego podłączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to napisać. Skoro nie ma pojęcia ile zużywa jego komputer to prawdopodobnie tym bardziej nie będzie wiedział ile zużywa jego lodówka przez noc?! Dodatkowo doliczyć jeszcze trzeba by każde inne urządzenie jakie by prąd żarło (np. głośniki, światło w łazience jeśli wyjdzie na chwile itp.). Najprościej jednak będzie użyć stronę, którą podał luq92 albo urządzenie, o którym wspomniał Gofer, ale jeśli merci chcesz zostawić kompa na jedną noc to nie naciągnie Ci niewiarygodnie dużego rachunku ;) u mnie komp czasami chodzi po 12h i tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ta strona, którą podałem ma opcję wyboru obciążenia komputera. Wystarczy wybrać najmniejszą opcję i tyle. Chociaż nie będzie to wynik dokładny. Dokładnie nie wiem ile będzie ten komp wcinał prądu, ale wdaje mi się, że coś około 100 W bez obciążenia. Może ciut więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, liczmy nawet 20% CPU - czyli nie będzie w "trybie oszczędnym", chyba że dobrze ustawi opcje zarządzania energią (nie w tylko biosie, musi być jeszcze zainstalowany i uruchomiony program pod windowsem).

Pozostaje jeszcze GPU, na pewno włączy się tryb 3D, czyli trochę prądu pociągnie (HD4890? no nie wiem, ze 130W? albo więcej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...