Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubicafan

Laptop problem

Polecane posty

Witam.

Mam problem z laptopem. Otóż gdy go włączam pokazują się czerwone pasy... No może nie do końca pasy, ale taki pionowe kreski czerwone. To raczej nie jest normalne. Natomiast później jak spojrzę na laptopa z góry czy z dołu to widać dość wyraźnie takie male paski koloru niebieskiego i fioletowego... Nie koniecznie trzeba patrzeć od dołu. JAk się patrzy centralnie tez je widać, ale trochę mniej. Na 100% tego przedtem nie było. Wiecie w czym problem. Później wstawię zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA gwarancji czy jest to nie wiem... Oby to nie była matryca ;/ Juz był dziś w serwisie bo po uruchomieniu systemu był czarny ekran. To kazali wymienić kostkę pamięci Ram, ale widzę laptop wrócił, a te paski dalej są ;/ Jeszcze raz chyba pójdzie tym razem powiem o co mi chodzi z tymi pasami.

Zaraz postaram się wrzucić zdjęcia.

Jedne z nich sa tutaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona matryca= wymiana matrycy mam tak rozumieć?? :P Hmm to jutro serwis i się dowiemy co jett nie tak... Czy w ogóle gwarancja obejmuje uszkodzenia matrycy?? Bo karty graficznej raczej tak. Juz kurde raz był w serwisie i czeka aż mu dokupię pamieć ram min. 2GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz padnę....

Jakoś wszystko do tej pory chodziło dobrze. Wyłączałem laptopa i się aktualizacje do visty ściągały dość długo. Uruchamiam go z powrotem, a tu mi pisze, że jakiś plik jest uszkodzony i nie można uruchomić systemu. No to robię reinstal Windowsa. Wszystko mija OK, az do momentu wpisania nazwy komputera i hasła. Nagle wyskakuje Blue Screen i laptop po kilku sekundach się resetuje :( Nie wiem co robić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś się chyba uszkodziło. W sumie można spróbować namierzyć co jest uszkodzone, ale w przypadku notebooka i tak sam raczej nic nie naprawisz, więc, jeśli jest na gwarancji, to do serwisu go.

Jeśli nie jest na gwarancji, to napisz, to napiszę co i jak można sprawdzić.

Jakie znaki pojawiają się po słowie STOP na Blues Screenie i czy na niebieskim ekranie widać jakieś nazwy plików, jeśli tak, to jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj sprawa jest taka, ze na Matrycy wyskakują mi takie paski. W viscie masz takie coś, że sprawdza ci wydajność sprzętu czy coś takiego... Dajmy na to, że procesor miał 4.9, a ram 4.8 natomiast karta graficzna miała 1... Jak i był taki punkt "karta graficzna w grach" tez było 1. I nie wiem czy ją czasami całkiem szlag trafił... Przy okazji powiem, że miałem wymienianą kostkę pamięci RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to już wcześniej napisałeś, ale nie o to się pytałem. Czy notebook jest na gwarancji? Jeśli tak, to nie ma co kombinować, tylko do serwisu go, jeśli nie, to wtedy napisz co się pojawia na Blue Screenie (no chyba, że już nie wyskakuje, ale wtedy o tym napisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to coś z sprzętem i matrycę raczej bym wykluczył. Tzn. może jest ona uszkodzona, ale nie tylko ona.

Jeśli chcesz, żeby BSOD było widać dłużej, to przy uruchamianiu Windowsa (po załadowaniu BIOSu, a zanim pojawi się ekran ładowania Windowsa) naciśnij F8 i wybierz odpowiednią opcję. Nie pamiętam jak sie ona nazywała, ale jej sens jest taki, żeby system nie resetował się po awarii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...