Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

waw1233

Quady

Polecane posty

Honda_Quad_in_light_green.jpg


Witam. W tym temacie będziemy rozmawiać o tych czterokołowcach. ATV (All Terrain Vehicle) przeznaczone są do jazdy poza drogami utwardzonymi. Można nimi jeździć po drogach publicznych, jeżeli posiadają homologację. Czy ktoś z was wie jakie trzeba mieć prawo jazdy aby móc się legalnie poruszać po drogach publicznych ? Ile kosztuje quad ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił rok temu 'hińczyka' za 4k... 125cc, 70km/h osiągał, ale reszta była tragiczna. Po pól roku pękła (!) rama, silnik rozpadł się trochę później... Włożył w niego dodatkowe 1k i sprzedał kilka dni temu za 2,5k zł....

Nie lubię quadów. Crossów też nie. Ale nie mogę tego powiedzieć o naked bike i normalnych 'ścigaczach'.

Sam mam zamiar kupić Zippa Manica 125cc., bo mój skuter nie nadaje się już do poważnej jazdy (czyt. Sokołow Podlaski - Warszwa, 100km).

Co do prawka - Jeżeli quad ma pojemność niższą niż 50cc, to można na nim jeździć z kartą motorowerową (można ją wyrobić po 13 roku zycia, od 18 lat wystarczy sam dowód). Jeżeli pojemność skokowa wynosi max 125cc, to musisz już wyrobić prawko kategorii A1 (kosztuje jakieś 800zł, można je zrobić po skończeniu 16 lat). Później pozostaje tylko kategoria A, - od 18 roku życia - dzięki której możesz jeździć już na czym tylko chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten dział proszę państwa. Jeśli nie wiąże się to w jakiś sposób z handlem, a jak do tej pory nie zapowiada się aby któryś z was chciał komuś na tym forum sprzedać/kupić/wycenić/oddać/zrobić cokolwiek w tym stylu z quadem, to chyba lepiej będzie jeśli przeniesiecie się do Motoryzacji i rowerów. Temat zamykam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...