Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeQ

Router TD-W8901G: QoS

Polecane posty

Problem może trochę na zaś, ale chciałbym się upewnić...

Otóż posiadam router Tp-Link TD-W8901G, który teoretycznie pozwala na ustawienie QoS. Docelowo w sieci mają być dwa komputery- stacjonarny, podpięty kablem i laptop na Wifi. Chciałbym, żeby WWW miało priorytet nad innymi usługami (gry sieciowe, takie tam). Próbowałem coś znaleźć na ten temat, ale większość problemów tyczy podziału pasma między dwa komputery, a nawet wtedy rozwiązania były dla mnie trochę niejasne. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak skonfigurować QoS, żeby osiągnąć opisany efekty (www ponad innymi usługami), albo przynajmniej pokierować mnie to przejrzystego poradnika?

Poniżej zamieszczam screen z zakładki QoS routera

qos.jpg

Usługa to Neostrada 1Mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No nic, przeżyję ;) A na przykład ustawienie priorytetu dla portów? Czy to ten sam problem?

A jeszcze korzystając z okazji... Załóżmy że w sieci jest PC na kablu i laptop na WiFi. Jest możliwość przydzielenia 'pierwszeństwa' któremuś z komputerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla portu w sensie np. 8080 czy portu w sensie port LAN w routerze ;) ?

A jeszcze korzystając z okazji... Załóżmy że w sieci jest PC na kablu i laptop na WiFi. Jest możliwość przydzielenia 'pierwszeństwa' któremuś z komputerów?

Tak jest. Jeżeli chcesz wyższy priorytet dla Wi-Fi a niższy dla LAN to robisz tak. Zaznaczasz port WLAN, i na dole Queue|wybierasz Highest później zaznaczasz port gdzie masz wpięty komputer po kablu i dajesz analogicznie Queue - Low.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portu w sensie 8080 ;) Ta druga możliwość, którą napisałeś zawiera się chyba w moim pytaniu odnośnie nadawania priorytetu komputerom. Może po prostu niejasno to opisuje, ale to w sumie moja pierwsza, załóżmy, "poważniejsza" przygoda z własną siecią. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby spróbowałem. Pokombinowałem troszkę i szczerze mówiąc, nie widzę różnicy. Wszystko chodzi tak jakbym chciał, więc raczej nie będę nic z tym póki co kombinował. Motywu z pierwszeństwem Wifi nad kabelkiem chwilowo nie przetestuję, ale sądzę, że to właśnie tak będzie. Dziękuję bardzo za pomoc i temat w sumie do zamknięcia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...