Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alaknar

Rozwiązany: Windows a sprawa licencji, Windows 7 i KoTOR

Polecane posty

Witam!

Mam dwa komputery, na jednym Win 7, na drugim XP. Właśnie jednak od ok. godziny walczę z KotORem pierwszym, który chyba mojej Siódemki nie polubi, a na XP śmiga. Ta walka skłoniła mnie do refleksji: a co by było gdyby...?

Prosta kwestia - czy legalne jest zainstalowanie XP, na kluczu z drugiego komputera, jako wirtualnej maszyny na pierwszym komputerze, oczywiście zakładając, że nigdy oba XPki nie będą uruchomione jednocześnie?

I tak, wiem, że Seven ma tryb XP, niestety mój procesor go nie obsługuje. Do czasu zmiany procka jestem ograniczony do maszynek wirtualnych typu Virtual Box.

Z góry dzięki za odpowiedzi i z góry przepraszam modów za ewentualną konieczność sprzątania (od dłuższego czasu każdy temat, który zakładam jest w złym miejscu... To przez pogodę chyba...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o OEM bym nie pytał. : )

Po prostu nie wiem, czy licencje na system są na "egzemplarz" (jak w grach - można grać na dowolnym kompie, o ile na raz działa jedna kopia... Chyba, że się mylę?), czy na stanowisko (czyli gdzie zainstalujemy, tam używamy i nigdzie indziej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Windows XP SP2.

1.1 Instalacja i używanie. Licencjobiorca może zainstalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedną kopię Oprogramowania na jednym komputerze, takim jak stacja robocza, terminal lub inne urządzenia (?Komputer Stacji Roboczej?). Na jednym Komputerze Stacji Roboczej programowanie nie może być używane jednocześnie przez więcej niż dwa (2) procesory.

Kopie licencji można wyszukać tu.

Tak więc według zacytowanego fragmentu niestety nie masz prawa zrobić czegoś takiego, nawet jeśli masz licencję BOX. Choć warto zapytać się jeszcze o opinię MS Polska, bo oni często na swój sposób interpretują zapisy licencji. I ten sposób jest zazwyczaj korzystniejszy dla klienta.

Co dokładnie dzieje się przy uruchamianiu KoTORa? Tak przy okazji tryb XP by nie pomógł, tak samo jak nie pomoże VirtualBOX, przyczyna jest prosta. To są maszyny wirtualne, które nie wspierają akceleracji 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym Komputerze Stacji Roboczej programowanie nie może być używane jednocześnie przez więcej niż dwa (2) procesory.

Yyyy...?! Czy ja dobrze rozumiem, że ten fragment oznacza, że użytkownicy Quadów i XP są piratami!? : D

To są maszyny wirtualne, które nie wspierają akceleracji 3D.

Virtual Box ostatnio coś zaczął z D3D mieć eksperymentalnego. Może da radę...

Co dokładnie dzieje się przy uruchamianiu KoTORa?

Najpierw nie chciał mi się zainstalować poprawnie. W momencie, kiedy wymagane jest włożenie pierwszego krążka na samym końcu instalacji Install Shield się wykrzaczał. Zgrałem wszystkie .caby do jednego folderu, odpaliłem instalkę stamtąd i poszło bez problemu, ale Launcher nadal (czasami, nie zawsze (!)) mówi, że gra jest zainstalowana niepoprawnie. Jak już się odpali, to mam jakieś 3-5 minut na granie. Po tym czasie jest CTD.

Niby mogę grać, robiąc Quick Save co pięć sekund, ale co będzie jak trafię na jakąś rozmowę, która trwa dłużej niż 5 minut? : )

Chyba będę musiał zmienić nazwę tematu, żeby można było "legalnie" zrobić burzę mózgów pod kątem odpalenia gry...

Aha - instalowałem to w trybie kompatybilności z XP SP3. Bez tego wywalało się zawsze. O ile mnie pamięć nie myli, dodałem mu też prawa admina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Defense+ coś cuduje?

Yyyy...?! Czy ja dobrze rozumiem, że ten fragment oznacza, że użytkownicy Quadów i XP są piratami!? : D

Tu chodzi o dwa fizyczne procesory. Rdzeni może być dowolna ilość. W sumie to ten zapis bierze się stąd, że XP i tak nie obsłuży więcej niż dwóch fizycznych procków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VirtualBoxie obsługa 3D jest już od dawna - najpierw był OpenGL, potem D3D (o ile dobrze pamiętam - tylko DX8 i DX9). Z tym, że od lat jest w fazie "experimental" i tak też działa (główną bolączką jest wydajność, np. demo DoW na low i 800x600 działa na wirtualnej maszynie duuuużo gorzej, niż "normalnie" na tym samym sprzęcie w 1024x768 i na full)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem czemu, nagle nie mogę zmienić tytułu tematu (bug?), więc mam prośbę do jakiegoś moda o dodanie w tytule czegoś na temat KotORa (np. Windows 7 vs KotOR), żeby nie było, że offtopic się tu zrobił. : )

Ale nie o tym chciałem - dzięki podpowiedzi forumowicza Drayna, udało się odpalić KotORa i grać bez większych utrudnień dłuższą chwilę. Co zrobiłem? To, co kolega radził:

Na crashe może pomóc wpisanie jednej linijki do pliku konfiguracyjnego gry (powinien być w katalogu głównym z grą).

Dodaj do tego pliku coś takiego (lub zmodyfikuj, jeśli już ta komenda jest):

[Graphics Options]

Disable Vertex Buffer Objects=1

Czasami wyłączenie Vsync pomaga, no i oczywiście najnowszy patch to podstawa.

Vsync miałem już ustawiony na 0, dodanie wpisu do Graphics Options pomogło - brak CTD. Jedyne co się teraz dzieje, to okazjonalne zwinięcie gry do paska tuż przed wyświetleniem filmiku (zmiana rozdzielczości). Wystarczy ją jednak zmaksymalizować i nie ma żadnych kłopotów.

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...