Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateolll

Grand Theft Auto IV - problem z zawieszaniem.

Polecane posty

Witam, mam poważny problem i prosze o pomoc.

Posiadam oryginalne GTA 4. Spatchowalem je do wersji 104, aby moc korzystac ze spolszczenia. Gram offline, gdyz zalezy mi tylko na singlu a onnline Windows Live robi na duzo problemow.

Problem objawia sie nastepująco. Podczas gry obojętnie w jakich okolicznosciach nastepuje jakby wylaczenie sie monitora, potem przez pare sekund slychac jeszcze dzwiek ktory nastepnie zamienia sie w przeciagle Rrrrrrrrr. Jedyną drogą wyjscia jest reset komputera.

Posiadam laptopa MSI gx623. windows 7 64 bit.

Ati radeon hd 4670 512 vram.

4 gb ram

C2D P8700 2.53 Ghz

Wiem ze z laptopami jest roznie ale gra smiga na srednich detalach bardzo przyjemnie, bez odczuwalnych ciec. Wszystko byloby pieknie gdyby nie ten problem. Zawias nastepuje roznie, na poczatku gry udalo m isie grac ok 2 h bez niego teraz to jakies 30 min, a czasami nawet 5-10 min.

Osobiscie wykluczyłbym kwestie przegrzewania gdyz nie nastepuje reset laptopa tylko zawias z ktorym nie mozna nic zrobic.

Probowalem instalacji starszych i nowszych sterownikow graficznych ale nic to nie dało. Bardzo prosze o waszą pomoc.

PS. Na youtube mozna znaleź wideo z gta 4 na tym samym sprzecie ktorego autor nie skarzy sie na owe problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo zależy Ci na spolszczeniu, spróbuj najpierw zreinstalować grę i uaktualnić sterowniki. Jeśli to nie pomoże, zainstaluj innego patcha, a jeśli to nic nie da, pozostaje sprawdzenie gry na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ze sterami robilem juz wiele. Instalowalem starsze potem nowsze ciagle to samo. Ale sprobuje usunac spolszczenie i maksymalnie spatchowac gre moze to pomoze. obawiam sie tylko jednego przy ostatniej probie wgrania patcha 106 gra w ogole nie chciala sie wlaczac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oryginalne GTA 4. Spatchowalem je do wersji 104, aby moc korzystac ze spolszczenia. Gram offline, gdyz zalezy mi tylko na singlu a onnline Windows Live robi na duzo problemow.

Średnio mi się chce wierzyć w oryginała, ale niech ci będzie. BTW, jeśli się nie mylę, to nawet przy koncie offline save zapisują się do internetu?

Problem objawia sie nastepująco. Podczas gry obojętnie w jakich okolicznosciach nastepuje jakby wylaczenie sie monitora, potem przez pare sekund slychac jeszcze dzwiek ktory nastepnie zamienia sie w przeciagle Rrrrrrrrr. Jedyną drogą wyjscia jest reset komputera.

Miałem podobny problem w GTA i Assasins Creedzie I. Wyjaśnijmy jedną kwestię, to Rrrrrrr to dźwięk dość basowy, jak dźwięk samochodu, czy kakofonia dźwięków, raczej dość piskliwych?

Osobiscie wykluczyłbym kwestie przegrzewania gdyz nie nastepuje reset laptopa tylko zawias z ktorym nie mozna nic zrobic.

Ja nie wykluczałbym tego tak pochopnie. Zazwyczaj przy przegrzaniu występuje właśnie taki zawias. Znam to z doświadczenia. (Pentium 3 kręcony tak, że zwieszał się przy 100*C :D) Tak więc programy CPU-Z i GPU-Z i obadaj temperaturkę zaraz po owej zawieszce. Rezultaty prosimy tutaj w formie screenów.

Probowalem instalacji starszych i nowszych sterownikow graficznych ale nic to nie dało. Bardzo prosze o waszą pomoc.

Cytując luqa z tematu wyżej spróbuj zrobić coś takiego:

Najpierw odinstaluj wszystkie stery w dodaj/usuń programy. Główny sterownik + PhysX. Ściągnij DriverCleaner i wejdź w tryb awaryjny (wciskając F8 przy włączaniu kompa) i wybierz w programie sterowniki od nVidii i tyle. Robisz restart i instalujesz nowe. Nic nie ma prawa się popsuć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawde oryginalna kupiona wraz z EFLC. To Rrrr jest raczej taką pomieszaną kakofonią dzwięków. Gra chodzi bez najmnijeszych ciec na srednich idealnie tylko te zawiasy co sie same z siebie pojawiają. Nie poprzedza ich zaden spadek klatek albo cos takiego po prostu ekran gasnie , przez 40 sek jest dzwiek a potem trzeszczy i nic oprocz resetu kompytera. Dodam tylko ze inne zjadacze mocy takie jak Crysis Gothic czy chodzą swietnie bez takich problemów na masz detalach, <naprawde crysis na masz tylko antylising na x4> To sazmo tyczy sie wszystkich nowych produkcji Assasins Creed 2 Modern warfare 2. Podobny o ile nie taki sam problem występował przy Mass Effect objawiał się identycznie tylko ze zciny byly co jakiąś godzine wiec przemęczyłem. zato w Mass Effect 2 zadnego problemu nie było mimo iż grałem na full.

Co do przegrzewania byloby to o tyle dziwne ze czesto gram nawet i 5 h w multi modern warfare 2 na full przy tym korzystając czasami z opcji turbo w laptopie ktora podkręca procesor do ok 3.oo. Zadne przegrzewania nigdy sie nie zdarzyły. Jednak zeby wykluczyc każdą mozliwosc chciałbym i to sprawdzic. Przypominam ze po zawiasie jedynym wyjsciem jest reset komputera to czy zdolam odczytac po resecie zapisy z tych podanych przez ciebie programów?

Co do deinstalacji sterowników to rozumiem ze ja w tym drive cleanerze mam wybrac sterowniki od ATI.

BTW. Tak savy są zapisywane na dysku.

Prosze o odpowiedź bo jeśli te programy od temp zapiszą wyniki mimo restartu to zaraz je zainstaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...