Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Komputer się nie włącza.

Polecane posty

Witam,

złożyłem taki oto zestaw:

Wentylator: SilentiumPC Fortis HE1225

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3

Płyta główna: Asus M4A89GTD PRO/USB3 /AMD 890GX/

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium AMD 1,65V

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: MSI Radeon HD5770 Hawk 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Problem polega na tym, że po włączeniu komputera włącza się czerwona lampka i alarm, że nie wykryto pamięci ram pomimo iż są wpięte prawidłowo i próbowałem też je wpinać w różnej kolejności jednak bez skutku. Do tego oczywiście brak wizji na monitorze. Co dziwne to, że na początku po włączeniu komputera świeciła się tylko czerwona lampka obok ramu świadcząca, że jest jakiś błąd, brak ekranu i tyle, żadnych dzwięków ani nic. Raz jak wpiąłem jedną kostkę to wszystko się zaczęło normalnie włączać jednak po wpięciu drugiej problem znów się pojawił. Dodam, że gdy próbowałem tego samego ustawienia gdy komputer się prawidłowo włączył to teraz cały czas wyje, że nie wykryto pamięci jakby nie były wpięte.

Ktoś miał może podobny problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze podłączone. Sprawdzałem już wszystko z 6 razy. Jestem prawie pewien, że to albo wina ramu albo slotów na płycie. Nie wiem tylko która z tych dwóch możliwości nie działa, niestety nie mam od kogo pożyczyć kostkę ddr3.

Ma ktoś jakieś pomysły? Może to wina tego, że ram jest w wersji Low Voltage i nie dostaje wystarczającego napięcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy wszystko będzie działało z jedną kością (sprawdź tak jedną, a potem drugą kość). W zależności od tego jakie będą rezultaty testów będzie być może można coś stwierdzić.

Jeśli jedna kość będzie działała, a druga nie, to zdaje się, że masz winowajcę.

Jeśli obydwie kości będą działały pojedynczo, to najprawdopodobniej będzie to oznaczało problemy z płytą, lub to, że kości się gryzą.

Podkręcałeś coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie kręciłem. Próbowałem już wielu kombinacji z kościami, ale popróbuję jeszcze i napisze rezultaty.

Ok, próbowałem każdej kości w każdym slocie pojedynczo i nadal nie potrafi jej wykryć. Pikanie oznaczające brak kości w slocie.

Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QVL to pamięci, które zostały przetestowane z daną płytą i potwierdzono, że nie sprawiają one większych problemów.

Listę zgodności znajdziesz na tej stronie. Przejdź na zakładkę Memory/Device Support i pobierz plik M4A89GTD PRO Series Memory QVL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZ3P1333LVAM4GK

Jest na liście "zgodnych", jako OCZ3P1333LV4GK (AM w środku oznaczenia to niby że "dla AMD", IN - Intel; jedne i drugie są dokładnie identyczne - poza napisami).

Problem jest tego typu, że w przypadku nowszych platform obsługą pamięci zajmuje się nie płyta główna a procesor (tzn. płyta ma swój udział, ale nie bezpośrednio - kontroler pamięci jest w procesorze). I dlatego mamy przy opisanych objawach następujące możliwości uszkodzenia:

- RAM (tak, te "firmowe też bywają fabrycznie uszkodzone)

- procesor

- płyta główna

- błąd montażu

Zacznę od końca.

Masz cooler "SilentiumPC Fortis HE1225", który w przypadku montażu na płycie "dla AMD" MOŻNA źle zamontować. Jeśli za mocno dociągniesz nakrętki, to spowodujesz poważne naprężenia płyty głównej o okolicy procesora, a nawet uszkodzenie płyty (mikropęknięcia). Wiem co mówię, mam to chłodzenie i montowałem je ... dużo razy. Objawem tego będzie w pierwszej kolejności właśnie problem z pamięciami (bo jest bardzo dużo ścieżek idących z procesora do pamięci, i - co oczywiste - równie dużo styków "od pamięci" w samej podstawce procesora).

Wszystko da się sprawdzić, z tym że bez identycznych (co najmniej funkcjonalnie, nie muszą być te same modele) podzespołów "na podmianę" blado to widzę. W zasadzie należy kompa rozmontować, i testować podzespoły w kolejności jak wyżej (jeden element "podejrzany", cała reszta sprawdzona i sprawna).

Zdejmij cooler HE1225, załóż "BOX". Sprawdź co się dzieje. I tak dalej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zajmę się tym jutro po pracy. Wielkie dzięki. Tematu nie zamykam gdyż podzielę się wynikami i w razie czego nadal będę szukał wsparcia :)

Ok, rozkręciłem komputer do zera, ponownie go złożyłem ze stoicką delikatnością i nadal ten sam alarm świadczący o braku wpiętego ramu bądź czymś innym. Co radzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mają mi przywieść kompa szybko ładnie by było gdybym wczoraj przypadkiem nie znalazł że dyski F3 odmawiają

posłuszeństwa na tej płycie z pierwszego post całą noc nie mogłem spać wszystkie paznokcie obgryzłem a wy mówicie

że problem został zażegnany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy mean :) Problem miał być już dawno naprawiony. Muszę poszperać po necie i się dowiem co i jak. Do tego czasu nikt się nie skarżył na połączenie tych płyt z F3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...