Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lanczkos

dfi lanparty ut nf4 ultra-d + GeForce GTX 260

Polecane posty

Witam.

Mój kuzyn dostał od rodziców nową kartę graficzną (jak w temacie) przy tej płycie głównej (jak w temacie :D) nie może podłączyć karty pod górny slot do karty graficznej czyli x16 gdyż powoduje to pojawienie się sygnału dźwiękowego (błąd karty graficznej) karta działa tylko w drugim slocie z nie pełną prędkością czyli x2 co ma zrobić w tej sytuacji??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może podłączyć karty pod górny slot do karty graficznej czyli x16 gdyż powoduje to pojawienie się sygnału dźwiękowego (błąd karty graficznej) karta działa tylko w drugim slocie z nie pełną prędkością czyli x2 co ma zrobić w tej sytuacji??

Najnowszy BIOS płyty głównej załadowany?

Bo bez tego, to karty PCI-e 2.0 mogą robić różne dziwne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem czy wszystko jest podłączone i jest. wiem że ta płyta główna nie jest najnowsza a wręcz bardzo stara ale ma wgrany najnowszy bios (znaczy się ten który był dostępny) bo od jakichś 3 lat już go nie aktualizują a ponoć karty pod pci-e 2.0 są kompatybilne wstecz więc raczej nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/vega/revi..._4_ut-d_09a.jpg

http://pclab.pl/art16758-2.html

Widzisz ten milion zworek na fotce?

Zrób to co ja zawsze robię z "uszkodzonymi" płytami DFI tego typu:

- przełóż zworki w drugie położenie

- sprawdź czy i jak działa karta w OBU slotach

- ponownie przełóż zworki (na pozycję początkową)

- sprawdź

;)

Nie gwarantuję że tym razem też pomoże, ale niejedną płytę DFI już tak "naprawiłem" :P

Z wersją BIOS i kompatybilnością kart jest tak, że teoria sobie - a praktyka sobie. Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku rzeczywiście chodzi o BIOS, ale widziałem takie problemy.

DFI LANParty UT nF4 Ultra-D to akurat mało popularna u nas płyta (droga była, i problemy z dostępnością w sklepach), rzadko miałem z nimi do czynienia (zresztą w czasie kiedy te płyty "były modne", to nie było na rynku kart PCI-E 2.0 i tego typu problemy raczej się nie pojawiały).

PS Nie zapomnij wyłączyć komputera "z prądu" przed zabawą zworkami (wyłącznikiem z tyłu zasilacza, a jeszcze lepiej wyjmując kabel zasilający). Warto też sprawdzić co się stanie po zrobieniu "Clear CMOS" (opis w instrukcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bawiłem się tymi zworkami wcześniej ale nic to nie dało jednak zrobię wszystko jeszcze raz.

Tylko że jest to tym bardziej dziwne że po pierwszym włożeniu karty do pierwszego slotu komputer się odpalał ale zaraz był restart i tak kilka razy aż w końcu definitywnie się zatrzymał i już ruszał tylko z drugiego portu. Jadnak dla pewności pozamieniam te zworki jeszcze raz i dam znać. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany i powiem że zupełnie przypadkiem na niego wpadłem i powinienem to zrobić duuużo wcześniej xD

Okazało się że karta nie wchodziła do końcu pierwszego slotu ponieważ przeszkadzała w tym wtyczka kabla sata która znajdowała się dokładnie pod obudową karty graficznej i nie pozwalała jej wejść w całości w gniazdo :) kupiłem kabel sata kątowy taki fajny zagięty i jest git.. Teraz jednak karta w pierwszym slocie który powinien być x16 jest x2!!!! mimi tego że zworki są ustawione domyślnie czyli powinno być wszystko ok a nie jest!! Wyciągałem baterie z płyty głównej czyściłem bios i w ogóle a le to nic nie daje nie macie jakiegoś pomysłu co to może być??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...