Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grizz

Rozwiązany: Samoczynnie wyłączający się komputer

Polecane posty

Witam

Mam od dłuższego czasu poważny problem z laptopem (Fujitsu - Siemens Esprimo Mobile V6515 z dołożonymi przez PCF 2GB RAM i dyskiem) - samoczynnie się wyłącza w pewnych określonych sytuacjach, a rzadziej - w nieokreślonych ;).

Początkowo "określonymi" sytuacjami było granie. Teraz mogę grać w miarę spokojnie (choć przy Lego SW:TCS wyłączył się dzisiaj dwa razy "pod rząd"), ale już z uruchamianiem ponownie systemu są problemy.

Przy testowaniu RAMu z pendrive'a i płytki z Win(ą) Vista, a nawet przed rozpoczęciem testów z ww. płytki, komp również pada.

Komputer stoi na stoliku nakrytym bawełnianą tkaniną.

Oddać lapka do naprawy, czy to nie sprawa hardware'owa? Prawdę mówiąc podejrzewam RAM i procesor.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Smuggler'a :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Rzeczywiście się przegrzewa.

Wcześniej owszem - sprawdzałem temperaturę jakimś programikiem, ale ustawiłem opcję, żeby sam wyłączał kompa w odpowiednim momencie, a że nie wyłączał, to myślałem, że wszystko OK...

CPU

1: 87

2: 87

Dochodzi do ok. 91

GPU

1: +/- 86

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gorąco, zdecydowanie za gorąco. Wysprzątaj dokładnie całą obudowę i chłodzenie. Jeśli sam nie umiesz tego zrobić, to możesz poprosić o taką usługę w jakimś serwisie. Myślę, że koszt powinien wahać się w okolicach 30-50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz więc udać się do miejsca zakupu i przedstawić im problem, jaki u Ciebie występuje. To wina zbyt wysokich temperatur, wywołanych niewydolnym systemem chłodzenia. Jeśli kupowałeś gdzieś przez internet, to dzwoń i pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...