Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawid123007

Kompresja danych

Polecane posty

No to tak :

1. Winrar - chyba nie muszę go przedstawiać ?

2.SimplyZip - bardzo fajny i prosty w obsłudze .

3.WinZip - ten tesz dobry ( nie wiem czy czasami nie podzespół Winrara ) .

I według mnie najlepszy ale najbardziej skomplikowany ZipGenius .

Oferuje on największe pole popisu przy kompresji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto wybrać typ wynikowego pliku, jeśli chodzi o rozmiar kompresji, to warto rozważyć dwa formaty - .bzip oraz .7z. Wadą pierwszego jest to, że kompresja trwa bardzo długo, ale stopień kompresji jest naprawdę niezły. Kompresja do formatu 7z jest nieco szybsza, ale plik wynikowy jest również bardzo mały w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych i to ten format polecam.

Już na domyślnych ustawieniach jest w miarę dobrze, choć można oczywiście poprawić stopień kompresji. Pierwszą rzeczą, jaką warto zmienić jest Compression Level (Stopień kompresji), który warto ustawić na maksymalny możliwy do wybrania (Ultra to się nazywało?). Wydłuży to czas kompresji, ale powinno zmniejszyć rozmiar pliku wynikowego.

Dalszymi opcjami warto się też pobawić, ale różne ustawienia mogą przynieść różne efekty. Pierwsza, czyli metoda kompresji, tu warto spróbować LZMA2 (całkiem fajny algorytm, oferuje spory stopień kompresji i jest dosyć szybki). Przy takim rozmiarze pliku warto zwiększyć rozmiar słownika do przynajmniej 64MB rozmiarem słowa też można się pobawić, czasem to coś poprawia, ale możesz zostawić na początek domyślny rozmiar. Rozmiar bloku ciągłego nie interesuje Cię, jeśli masz tylko jeden plik, lub nie będziesz wypakowywał pojedynczych plików, w takim przypadku ustaw, że archiwum ma być ciągłe.

Liczbę wątków ustaw w zależności od tego, ile masz rdzeni. 1 wątek/rdzeń jest dobrym wyjściem, jeśli ma to się odbyć w miarę szybko.

Tu jednak uwaga, kompresja będzie trwać długo i w dużym stopniu będzie obciążała procesor i pamięć, warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...