Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Buras

Zwiększenie prędkości internetu.

Polecane posty

Cześć. Mam taki problem, mianowicie: Miałem internet o prędkości 640Kbps (512), dziś została mi ona zwiększona do 2mb, a nawet 2.4mb (2496Kbps).

Niestety, testując prędkość pobierania, dalej mam te 512. Nie wiem w czym tkwi problem dlatego proszę Was o pomoc.

Instalowałem ponownie sterowniki do modemu, restartowałem go, komputer również. Nie wiem co mam robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do dostawcy i ochrzań. Ewentualnie sprawdź prędkość na www.speedtest.net i pobierz dowolny plik ze strony www.noc.gts.pl . Jeśli prędkość dalej będzie oscylować w granicy 512kb/s, to tym bardziej dzwoń do operatora i wyjaśniaj sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że, w komputerze pokazuje mi się prędkość 2mb. Nawet, gdy sprawdzam menadżera sieci, to podczas pobierania pliku ze starą prędkością (512) wykazuje mi tylko, ok. 25% wykorzystywania sieci.

Tak jakby była ta prędkość, ale nie mógł z niej korzystać. Może coś w systemie siedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z technikiem. Powiedział, że dopiero przełączyli na centrali w celu sprawdzenia czy modem odbierze sygnał. Nie pozmieniali jeszcze jakichś tam loginów w systemie, co mają zrobić na dniach. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki problem, mianowicie: Miałem internet o prędkości 640Kbps (512), dziś została mi ona zwiększona do 2mb, a nawet 2.4mb (2496Kbps).

Niestety, testując prędkość pobierania, dalej mam te 512.

Dostawcą jest neostrada.

Rozmawiałem z technikiem. Powiedział, że dopiero przełączyli na centrali w celu sprawdzenia czy modem odbierze sygnał. Nie pozmieniali jeszcze jakichś tam loginów w systemie, co mają zrobić na dniach.

A wiesz że wystarczyło poszukać w starych tematach? albo w google?

Zmiana prędkości Neostrady odbywa się w dwóch etapach:

1) zmiana konfiguracji portu na centrali (przełączenia na wyższe synchro)

2) zmiana ograniczenia transferu "na loginie" (zmiana konfiguracji na serwerze logowania)

Pierwszy etap jest przeważnie robiony "od razu" (jak tylko technicy dostaną zlecenie, może być nawet mniej niż 24 godziny).

Drugi etap jest realizowany "zgodnie z umową" (w której jest zapisana data rozpoczęcia świadczenia usługi na nowych warunkach), a praktycznie na początku następnego (lub któregoś kolejnego) miesiąca, bo wtedy są aktualizowane pliki konfiguracyjne serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...