Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dmn

Wirtualny napęd CD/DVD (Makbit Virtual CD/DVD)

Polecane posty

zainstalowalem sobie Makbita, i w ramach testów wrzucilem Drivera 4 i Fallouta 3 na iso, i zamontowalem 2 wirtualne napedy dla nich, bo te gry wymagaja plyt w napedzie i co? I nadal prosza o włożenie krążka do napedu...

(gry oczywiscie oryginalne uprzedzajac pytania ;)

Instalowalem Fallouta ponownie z zamontowanego napedu wirtualnego ale to nie pomoglo. Coś trzeba zrobić jeszcze zeby móc uruchamiac gry bez plyty w napedzie, czy to jakis rodzaj zabezpieczen? (iso utworzylem bez problemow wiec chyba nie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Driver, ale Fallout jest zabezpieczony SecuROMem, który bardzo z napędami wirtualnymi bardzo się nie lubi. Musisz sprawdzić ustawienia programu, niektóre wirtualizatory posiadają opcję oszukania tego narzędzia, ale niestety nie wiem, czy Twój to ma i czy to w ogóle działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo plik z obrazem płyty musi być poprawnie wykonany (o szczegóły w przypadku konkretnej gry najlepiej pytać wujka Google). I trzeba mieć trochę szczęścia - na kiepskim DVD-ROMie/nagrywarce może się nie udać spreparować działającego obrazu choćby nie wiem co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie teraz zwrocilem uwage że w komunikacie Drivera jest mowa o SecuROMie i link nawet, wiec pewnie ta sama kwesita.

a MakBit Virtual nie ma zbyt wiele opcji - które wirtualizatory ktore omijaja te zabezpieczenia? najlepiej freewarowe :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Daemon Tools to mowisz o płatnej wersji? w w Lite nie widze zadnych opcji tego typu (tylko regiony DVD, wykrywanie zmian nosnika i litera dysku + zakodowane dane o producencie .. nośnika chyba)

zamontowalem w Deamon Tools Lite obie gry i nadal lipa.

w googlach pisza o no-cd patchach, crackach itp... ale to nie wirtualizacja napedu juz... zreszta jak nie wyjdzie do jakiejs gry patch 'no-cd/dvd' to nie ma zadnej mozliwosci zeby uniknac żonglerki plytami legalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wlaczylem SecuROM, potem dla testu pozostale opcje pojedynczo pozaznaczylem po kolei i w zasadzie zadnej różnicy nie zauważyłem...

dalej żąda zebym wlozył DVD.

edit: czyli DT i MakBIT przegrały zmagania, moze Alco albo GameJack... zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem tego YASU ale w dokumentacji napisali ze sprawdzany byc z DT 4.3 a ja mam 4.35

no i nazwe pliku DToolsLite.exe na daemon.exe musialem zmienic zeby YASU zaskoczł ale to chyba nie ma znaczenia ;]

i tak nie dziala - Fallout3 teraz wykrzacza sie calkiem (ekran windowsowy 'wystapil problem z aplikacją'), a Driver4 bez zmian...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...