Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Riqo

x360, 06r. pytania

Polecane posty

Witajcie forumowicze!

Mam możliwość nabycia x360 z 2006r.

Sęk w tym, że zestaw jest " po reballingu" " co to znaczy i z czym to się wiąże?

Kumpel twierdzi, że zrobił to 2miesiące temu i od tamtej pory żadnych problemów.

Konsola, zasilacz, kabel do tv. - to jest w zestawie.

Na ile wycenilibyście taki komplet i czy opłaca się w to zainwestować???

Liczę na wasze pomocne dłonie ;)

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reballing, czyli wlutowanie/przelutowanie starego układu do płyty głównej. Innymi słowy, konsola była po RRODzie, a twój kolega ją sobie naprawił. Jeżeli jest elektronikiem i ma serwis lub dysponuje on lub ktoś z jego znajomych lutownicą z deka lepszą (+2,5k zł) to rzeczywiście mógł to zrobić, jeżeli natomiast stawiał kulki w domu, to nie daj się nabrać.

Sam zestaw wart jest może 350-400 zł. Widziałem już arcade jaspery po 500.

Ogólnie - nie warto. Lepiej się rozejrzyj po allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225zł o taką cenę "po targowaniu" idzie. Wcześniej nie napisałem bo nie wiedziałem czy to dużo czy mało. Kontroluję ceny i widzę, że spadają, ale nie chcę wydawać na sprzęt ok.500zł. To bardziej wakacyjny zakup,bo mam dłuższe wakacje (after matura egzam ;) ) i sobie pomyślałem, że może X mógł by się pojawić. Ale mimo to musiałbym dokupić pada i dysk (albo karte - też się przyda wasza rada- to czy to?). No i oceńcie obiektywnym okiem. Nie chce wydawać dużej sumy a z drugiej strony chciałbym 360. Niby sprzeczne, ale może właśnie w ten sposób da się to połączyć?

zapytam jeszcze jak poważna jest obawa o ponowne wystąpienie RRODa w takiej sytuacji?

Posty scaliłem. Nie piszemy dwóch po rząd. Następnym razem poczekaj na odpowiedź - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że jeszcze zapytałem bo pewnie bym się skusił ale potem doszłoby tak:

225zł- konsola

130zł- pad

70zł - dysk (tak?)

razem to by dało 425zł więc może i macie racje: lepiej kupić coś w okolicy 500zł ale pewne.

Tylko teraz jakieś przykłady bym prosił. Co kupić, może jakieś linki? Jak przekroczycie te 500zł o 10 czy 15 to jeszcze przeżyje, ale byłbym dużo szczęśliwszy gdyby było jak najtaniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko tylko trzeba wiedzieć co wybrać. Jak wezmę pierwszą lepsza to nie znaczy, że będzie to trafny wybór : CO mam wziąć i ILE mnie to może kosztować (Chciałbym NAJTAŃSZYM kosztem mieć solidną konsolę o której stan nie będę musiał się obawiać) Cena MAX 500zł (jeżeli na prawdę zestaw będzie tego wart to można przekroczyć o te 10 czy 15).

Czym się kierować, na co patrzeć, jakie propozycje macie?

Będę wdzięczny za treściwe propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...