Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Nakładanie pasty termoprzewodzącej.

Polecane posty

Witam,

lada dzień będę skręcał komputer i chciałem się dowiedzieć jaki Waszym zdaniem jest najlepszy sposób na nakładanie pasty na procesor czterordzeniowy, a dokładniej AMD Phenom II X4 945. Pasta natomiast to IC Diamond 7 Carat.

Wszyscy chwalą sobie nakładanie metodą spread czyli nałożenie kropki pasty na środek i dociśnięcie radiatorem, ale w przypadku czterech rdzeni podobno ta metoda się nie sprawdza bo rdzenie są umiejscowione nie na środku tak jak ma to miejsce w przypadku procesora jednordzeniowego, ale na 4 kątach czapki procesora. Rozsmarowanie palcem natomiast powoduje, że powietrze dostaje się między procesor, a radiator po dociśnięciu i osłabia to tym samym przekazywanie ciepła.

Nie wiem czy to coś da, ale dodam, że chłodzenie procesora to SilentiumPC Spartam HE1225.

Będę wdzięczny za Wasze opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezykiem, najlepsza metoda :D

A tak bardziej serio to cienutka warstwe, nawet ciensza niz warstwa papieru. Dajesz kropelke pasty na procka i rozsmarowujesz ja gietkim kawalkiem karty podobnym do dowodu osobistego/prawa jazdy (moim zdaniem najlepsze). Najwazniejsze to:

1. Pasta ma byc rownomiernie rozprowadzona po calej powierzchni procesora tam gdzie bedzie sie stykac z radiatorem

2. Warstwa cieniutka, tak by podczas duzej sily nacisku (radiator -->procesor) nie wyplynela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku musiałbym wybrać jednak metodę palcem gdyż inaczej nie idzie rozsmarować Diamonda :-) Twój sposób stosowałem, ale z Arctic Silver 5 z tym, że powoduje ona w/w pęcherzyki powietrza co negatywnie wpływa na przekazywanie ciepła. Miałem nadzieję, że może jest jakiś sposób by skutecznie rozprowadzić pastę na czterech rdzeniach bo wydaje mi się, że metoda kropki na środku i docisku radiatorem nie obejmie całej powierzchni gdzie znajduję się rdzenie procesora, które jak wiemy właśnie one się grzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że może jest jakiś sposób by skutecznie rozprowadzić pastę na czterech rdzeniach

Weź wykałaczkę i rozprowadź równomiernie po całej powierzchni procesora i wtedy powinno być okej. :) Sam tak robiłem jak jeszcze ratowałem mojego starego PC-ta i było dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnym sposobem jest założenie ma rękę gumowej rękawiczki, albo chociaż kawałka folii, wtedy możesz sobie paste równo rozsmarować. Najlepszym sposobem jest, moim zdaniem, użycie pędzelka, ale nie każda pasta da się tak rozsmarować. I nie, rdzenie nie są rozmieszczone w czterech kątach procesora, ale nie będę się ma ten temat rozpisywał, są schematy w internecie. A te pęcherzyki powietrza, to jakiś głupi pomysł maniaków, jeśli równo rozsmarujesz cienką warstwę, to nic złego się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię osobiście tak jak Gofer napisał i nie narzekam na temperatury. Jest tylko problem bo przy np. AS V , potrafi pęknąć woreczek i wtedy sporo zostaje na palcach, także trzeba uważać. Względnie to stosuje albo metodę z kartą albo właśnie z woreczkiem foliowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. rdzenie w procku są ustawione w szeregu jeden przy drugim mniej więcej na środku proca , po 2. do nałożenia pasty wystarczy ją jakimś dowodem osobistym czy czymś podobnym rozsmarować równomiernie całej powierzchni procka cienką warstwę oczywiście a potem przyłożyć radiator. Bardzo ważne jest, aby pod pastą i nad nią nie było zanieczyszczeń nawet najmniejszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, skąd pomysł, że rdzenie w procesorze ustawione są rzędem? Wyglądałoby to tak:

[R]

[R]

[R]

[R]

Co jest stratą miejsca, a jeszcze do tego pamięci, kontrolery i inne badziewia, wszystko trzeba razem połączyć. Rdzenie ustawione są tak:

[R][R]

[R][R]

I dookoła ustawiona jest reszta gratów, tak, że prawie całe miejsce pod kapslem jest zajęte. Ale generalnie procesory najgorętsze są na środku, a nie w kątach, czy w konkretnej jednej linii przez środek procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...