Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kathai_Nanjika

The Knowing/Zapowiedź (2009), Alex Proyas

Polecane posty

knowingposter.jpg


Mamy głównego bohatera (Nicolas Cage), któremu w ręce wpada zwykła kartka papieru z wypisanymi na niej przypadkowymi cyframi. Jak się później okazuje, cyfry te wcale nie są takie przypadkowe...

Widziałam ten film przy okazji "Nocy Horrorów". Cóż, horrorem tego nazwać nie można (do tej pory nie rozumiem, dlaczego ten film w ogóle pojawił się w repertuarze). Nie ma tam absolutnie niczego strasznego. Toż to zwykły film katastroficzny z elementami thrilleru. Na efekty specjalne narzekać nie można, bo są na przyzwoitym, jak na taką produkcję, poziomie. Niemniej, pojawiło się kilka wpadek, zgrzytów czy niedorobień... I jakby nie było, spodziewałam się jednak czegoś więcej.

Szkoda, że anioły (w ogóle, czy Wy też na początku myśleliście, że to kosmici? Twórcy mogli bardziej upodobnić je do aniołów), mimo że blondaski, nie były zbytnio urodziwe. I, na Bora, reflektor w ustach? Wut?


Dobra. Można powiedzieć, że ufoki (czyt. anioły) były fajne tylko wtedy, kiedy stały tyłem do widza albo czaiły się w cieniu. ;P


Tak czy inaczej - warto obejrzeć, ocena: 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej ktoś założył temat o tym filmie, ale któryś z moderatorów (Black Shadow bodajże) stwierdził, że opis nie może być skopiowany z innego źródła :no: A tu widzę opis filmu własnymi słowami, więc czemu mam się nie wypowiedzieć na temat filmu :tongue:

A wracając do tematu: Zapowiedź obejrzałem już jakiś czas temu, ale takie filmy jak ten zapadają mi w pamięć... Nicolas Cage świetnie nadaje się do roli głównego bohatera, pozostali aktorzy także zostali dobrze dobrani do swoich ról.. To co mi się nie do końca spodobało, to zakończenie. Nie będę w tym miejscu spojlował (Ci co widzieli film to chyba wiedzą o co mi chodzi).. Ale ogólnie Zapowiedź uważam za dobry film.. Jeśli ktoś lubi filmy fantastyczno-thrillerowo-katastroficzne i jeszcze nie oglądał Zapowiedzi, niech to zrobi jak najprędzej. Polecam! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rzemieślniczy średniak z stanów wyższych :) Wszystko nieźle zagrane, fabuła wcale nie odkrywcza, a nutka tajemniczości wokół

aniołów/ufoków

pryska gdzieś w połowie filmu. Właściwie zapamiętałem go ze względu na dwie sceny -

katastrofę samolotu przy autostradzie

[KLIK!] oraz

tą w metrze

[KLIK!]. O ostatniej nawet nie mówię, bo po co? Nieźle nawet wygląda, ale szału nie ma. Nie mam ochoty oglądać tego drugi raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie dotyczące tego filmu, co kolega powyżej. Zapadła mi w pamięć przede wszystkim

katastrofa samolotu

. Ogólnie, to efekty specjalne były dla mnie strawne, a to już dla filmu sukces (wymagający jestem :]). Niestety, im bliżej końca filmu, tym bardziej fabuła stawała się dla mnie przewidywalna. Szczególnie nawiązania do

biblijnego potopu - statek kosmitów arką...

. Im bliżej końca, tym bardziej się nudziłem. Nie wystawiłbym oceny wyższej, niż takie naciągane 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepadam za Cagem i to w mojej opinii on poniósł ten film. Produkcja ogólnie jest bardzo przeciętna, początek zdaje się być obiecujący i jest zdecydowanie najciekawszym fragmentem filmu. Pierwsza scena kiedy główny bohater rozprawia na temat różnic między deterministycznym a losowym spojrzeniem na świat zdaje się zapowiadać całkiem ciekawą kontynuację fabuły. Szybko jednak okazuje się, że jest to nasiłe wcxiśniety w dwóch momentach lukier, film przeradza się najpierw w klimaty poprzednich produkcji z Cage'm spod szyldu Skarb Narodów, z czasem jednak fabula traci na wartkości, w zamian rozwijane sa miałkie motywy typu, kto zbawi świat i kim oni są. Plus za to, że nie wrzucono do tego garnka żadnego motywu miłosnego.

Ja oceniam na 6/10, bez Cage'a odjąłbym z oczko albo półtorej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film dla mnie średnio udany. Nicolas Cage po raz kolejny w typowo dla siebie roli, wizja przyszłości nie raz już poruszana, na dodatek słabe zakończenie.

Scena z

katastrofą samolotu

mocna i świetnie ukazana, tak jak i inne efekty. Lecz te, to nie wszystko i dla mnie film na 3+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...