Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

karta wifi usb i słaby sygnał

Polecane posty

Witam

Zakupiłem dziś kartę wifi usb TP-LINK model TL-WN722N z wkręconą antenką i mam problem. Mianowicie karta wykrywa pobliski HOT SPOT(niezabezpieczony), ale siła sygnału wynosi 1 kreskę i nie można się połączyć z tą siecią (inne sieci też mają 1 kreskę)- wyskakuje komunikat że sieć ograniczona/słaby sygnał. Próbowałem w 2 pokojach na 2 kompach stacjonarnych i jest to samo.

Nie było by problemu(bo może duża odległość od nadajnika), gdyby nie to, że niedawno zakupiłem laptopa Toshibę z wbudowaną kartą wifi Realtek i ona wykrywa owy HOT SPOT z siłą 3-4 kreski w praktycznie całym domu(w tym w tych pomieszczeniach co testowałem kartę na usb) i bez problemu się łączy i śmiga. Nie sądzę, by wbudowana karta w laptopie tak bardzo różniła się od zewnętrznej karty na usb z antenką - siłą sygnału. Dzwoniłem do sklepu, gdzie kupowałem kartę i sprzedawca powiedział, że bardzo możliwe iż trafił mi się uszkodzony model karty, bo skoro laptop wykrywa bez problemów to ta karta też powinna.

Zainstalowałem sterowniki z dołączonej płyty CD, później odinstalowałem i zainstalowałem najbardziej aktualnej ze strony producenta do tego modelu z marca 2010 i to samo. Sterowniki są pod XP, 2000, Vista i Win 7. Ja mam XP i pod niego instalowałem sterowniki.

Co wy na to? Czy to wina uszkodzonej karty?

dzięki za odp. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop ma dobry zasięg to ta karta tym bardziej. Ma całkiem mocną antenkę więc wszystko powinno grać. Jak dla mnie uszkodzona karta. Choć możesz spróbować wpiąć ją pod laptop i zobaczyć, czy tam też będą takie kłopoty z zasięgiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta wykrywa 1-2 kreski i bez problemu łączy się z internetem. Jest jednak słabsza niż laptop, ale jak dokupię przedłużkę na USB to antenkę umieszczę na meblach wyżej gdzie 2 kreski bezproblemowo można osiągnąć (przy 1 jest lekko wolniejszy net)

Zauważyłem, że w nowej karcie antenka jest jakby mniej poluzowana i tak łatwo się nie odkręca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...