Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Torton

Jaki socket posiada moja płyta główna

Polecane posty

Witam. Mam pytanie odnośnie mojej płyty głównej. Nie wiem jaki socket na 100% posiada moja płyta główna gigabyte GA-M56S-S3.

Wiem,że na pewno AM2 ale jakieś poza tym jeszcze(AM2+ albo AM3) ?? Bo zabardzo z tej strony producenta nie mogę się w 100% dowiedzieć.

Link do strony producenta : http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html

Z góry thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada tylko socket AM2, ale obsługuje część procków przeznaczonych pod AM2+ i AM3. Sprawdź na liście obsługiwanych procesorów, do której link masz po prawej stronie strony, do której link dałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taką płytkę i teoretycznie obsługuje procki pod AM3.

Ale jak pisałem do supportu Gigabyte z pytaniem to napisali mi, że lepiej mobo zmienić ponieważ proca ograniczać.

Ale widzę, że nowy BIOS jest to jakbyś chciał kupić nowego procka to polecam do nich najpierw napisać, żebyś się czasem nie zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki offtop - wybaczcie ;)

ostatnimi latami nie jestem na topie ze sprzętem (byłem to ja za królewskich czasów 98 i milenium :D )

am3 jest zgodne podstawką z am2 i am2+ ?

da się wsadzić starego rupiecia w stylu Athlona w am3?

nie chce mi się googlować, wolę wesołą odpowiedź tutaj :) normalnie poczekam i nie będę szukał ;)

///fajna polityka tego AMD, powiedzmy, że konsekwentna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie AM2, 2+ i 3 obsługują te same procesory, ale nie wszystkie są kompatybilne ze wszystkimi płytami. To troszeczkę jak z 775, z tym, że panuje tu większa zgodność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne rozwiązanie :)

w takim razie będzie to jak z socketem am2+ :

wsadzić go to wsadzisz, ale będzie chodził ciut wolniej (mam athlona 7750 w asusie m2n-sli i niesamowitego spadku wydajności nie zaobserwowałem)

update biosu może być konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to pierwsze słyszę o jakimkolwiek spadku wydajności z powodu procesora AM2 w gnieździe AM2+ itp. Państwu z Gigabyte chodziło zapewne o spadek mocy, który spowodowany byłby wykorzystaniem pamięci DDR2, bo jak wiadomo DDR3 są (minimalnie) szybsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...