Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ktos340

Rozwiązany: Wirus i Trojan

Polecane posty

Mam problem... Koleś zrobił wirusa , który spowalnia pracę komputera i mi go wysłał. Ja nie wiedząc co to otworzyłem go no i mi komputer muli. Co z nim zrobić?

Drugą sprawą jest to , ze ostatnio Kaspersky wykrył 2 trojany. Teoretycznie jednego usunąłem , ale 2 nie znalazł. Co robić?

Proszę was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj kompa za pomocą Malwarebytes' Anti-Malware i pozwól mu naprawić co znajdzie. Daj na forum log, który powstanie po całej operacji. Daj na forum również logi z OTL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć po Polsku? :) Spróbuję zainstalować Avast'a z CDA i zobaczymy co on wykryje.

Jeszcze zapomniałem dodać , że po włączeniu kompa cały pulpit mam w nieznanych mi ikonkach.

Nie wiem czy to są skutki tych trojanów czy czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bo tych trojanów teoretycznie już nie mam , bo ani Kaspersky , ani avast ich nie wykrywają.

1.A co z tym wirusem , który spowalnia komputer , o jakieś 70%?

2.A i czy ten Log , to jest to , co pojawi mi sie po skanowaniu? Czyli wyniki skanowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log wygląda tak , że nic nie wykrywa.

Koledzy w szkole mówili , żeby zaaktualizować windows'a , a jak to nie pomoże to żeby po prostu przeinstalować system.

Uważasz , że to dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwało mi coś kolo 140. Antywirusa to mam Kaspersky i avast! Z trybem awaryjnym nie próbowałem , bo nie wiem jak przełączyć. Nie wiem także co to firewall.

Pewnie teraz część sobie pomyśli , że jestem jakimś noob'em , ale po prostu się na tym nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirusa to mam Kaspersky i avast!

I Ty się dziwisz, że system działa, jak działa. Nigdy nie uruchamiaj więcej niż jednego antywirusa ze skanerem rezydentnym, bo w większości przypadków zaczną się gryźć. W najlepszym przypadku będą przepuszczały wirusów, w najgorszym nie przepuszczą nic, bo wirus nie dopcha się do procka (podobnie jak i inne aplikacje), bo antywirusy obciążą go w 100%. W Twoim przypadku najprawdopodobniej zaszedł drugi przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli?

Jeżeli chodzi o tryb awaryjny , to wybrałem z obsługą sieci i wszystko działa normalnie.. Może trochę komputer się muli i wyskakują te przeklęte ikonki , ale poza tym internet chodzi całkiem normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwa antywirusy, które działają równocześnie (a tak mi wychodzi z treści Twoich postów), to jednego usuń.

Co prawda logi z trybu awaryjnego wyglądają inaczej niż z normalnego, ale być może coś podpowiedzą. Log z OTL poproszę na początek (lepszy byłby z trybu normalnego, ale jeśli nie da się, to wystarczy z awaryjnego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z instrukcją użycia combofixa. Następnie ściągnij combofixa na pulpit (to jest ważne) i go uruchom, postępując zgodnie z tym, co jest napisane w wcześniej wspomnianej instrukcji. Program wykona skanowanie i być może coś spróbuje naprawić. Po zakończeniu pracy wyświetli log, który umieść na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz notatnik, wklej do niego to, co masz poniżej

KILLALL::

Driver::
cusbohcn

File::
c:\docume~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\cusbohcn.sys

zapisz to na pulpicie jako CFscript.txt.

Następnie przeciągnij ikonkę pliku CFScript.txt na ikonkę combofix.exe (jak na obrazku poniżej).

CFScriptB-4.gif

Zostanie wygenerowany nowy log, wklej go na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log jako tako czysty, pytanie jeszcze, czy objawy ustały.

Proponuję jeszcze wykonać skan za pomocą programu SUPERAntiSpyware Free i zobaczyć czy ten program coś znajdzie.

Dalej, w systemie brakuje paru plików systemowych, co warto naprawić. Wrzuć do napędu płytę z Windowsem, naciśnij Start>Uruchom... i tam wpisz

sfc /scannow

Jeśli zostaną znalezione jakieś błędne pliki, to je napraw.

Warto też zaktualizować system, w szczególności Internet Explorera (nawet jeśli go nie używasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...