Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MisczU

Ogólnie rzecz biorąc straszny tu gorąc;)

Polecane posty

Mam pewien problem ze swoim komputerem. Otóż sprawa wygląda tak, że sprzęt notorycznie się wyłącza ( raz na tydzień, dwa) i robi to bez żadnego ostrzeżenia. Np gram sobie w coś i tu nagle wyłącza się tak jakby nie było prądu. Po próbie włączenia nie reaguje, muszę po odłączać kabel od zasilania parę razy, ale to też nie zawsze działa. Wydaje mi się że to problem z chłodzeniem gdyż maszynę mam dosyć mocną, ale nie mam pewności. Możliwe, że powodem przegrzania jest złe ustawienie kompa. Otóż tak jak widać na dołączonym rysunku (załącznik) , stoi pomiędzy dwiema 1,5 cm ściankami ze sklejki. Co prawda na wewnętrznej ściance wywierconych jest 8 otworów o średnicy 4 cm każda, ale może to nie starczy. Co o tym sądzicie??? Z góry dziękuję za odpowiedź.

post-108012-1274640141_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Procesor:DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 550, 3100MHz(15.5x200)

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Pamięć: 2xKingston 2gp DDR3 SDRAM

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4800 Series(512Mb DDR5)"

Podaj jeszcze jaki masz zasilacz, sprawdzisz to odkręcając bok obudowy i spisując to co znajdziesz na tabliczce (ewentualnie na jakiejś fakturze powinieneś to mieć napisane) tylko nie samą moc, a model także. Napisz jeszcze jaką masz obudowę- jeśli znasz nazwę- i jak masz rozmieszczone wiatraki w niej. Sprawdź temp procka programem Core Temp lub Speed Fan. Względnie też nie dobrze, że jest otoczony dwiema ściankami nawet jeśli są one z otworami to mogą one odpowiedniej cyrkulacji powietrza nie zapewniać- moim zdaniem, ale od razu mówię, że w tej dziedzinie autorytetem nie jestem na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziury dla powietrza masz ze złej strony, bo wloty (a i wentylator powinien się tam znaleźć), są na lewej ścianie obudowy, patrząc na nią od frontu.

PS - fajny schemat :)

PPS - takie awarie mogą być wywołane uszkodzoną listwą/przedłużaczem, proponuję to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Złoty medal za rysunek :D

Po drugie:

75% stawiam na przegrzanie proca.

Zanim zaczniesz kombinować proponuje zabrać skrzynkę do kogoś znajomego i dokładnie przedmuchać wnętrze, zwracając szczególną uwagę na radiator procesora (używając elastycznej końcówki kompresora należy dokładnie przedmuchać każdą "szczelinę" radiatora) oraz na zasilacz (dmuchać od wewnątrz odbudowy, aby kurz wylatywał tylnym wiatrakiem zasilacza).

Do rady dołączam prywatną opinię:

komputer powinien stać w dobrze przewiewnym miejscu, aby umożliwić swobodą cyrkulację świeżego i gorącego powietrza.

Dla skutecznego chłodzenia należy poprzez montaż wentylatorów w odpowiednich miejscach stworzyć dobrze przemyślany obieg.

Jak chcesz się troche pobawić to coś poradzimy, jednakże najpierw wyczyść to co napisałem.

A przy okazji podaj markę i model zasilacza (choć na 90% będzie do wymiany, bo czuję, że kupiłeś gotowy zestaw a w takich zawsze dają lipne zasilacze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Złoty medal za rysunek :D

Po drugie:

75% stawiam na przegrzanie proca.

Zanim zaczniesz kombinować proponuje zabrać skrzynkę do kogoś znajomego i dokładnie przedmuchać wnętrze, zwracając szczególną uwagę na radiator procesora (używając elastycznej końcówki kompresora należy dokładnie przedmuchać każdą "szczelinę" radiatora) oraz na zasilacz (dmuchać od wewnątrz odbudowy, aby kurz wylatywał tylnym wiatrakiem zasilacza).

Do rady dołączam prywatną opinię:

komputer powinien stać w dobrze przewiewnym miejscu, aby umożliwić swobodą cyrkulację świeżego i gorącego powietrza.

Dla skutecznego chłodzenia należy poprzez montaż wentylatorów w odpowiednich miejscach stworzyć dobrze przemyślany obieg.

Jak chcesz się troche pobawić to coś poradzimy, jednakże najpierw wyczyść to co napisałem.

A przy okazji podaj markę i model zasilacza (choć na 90% będzie do wymiany, bo czuję, że kupiłeś gotowy zestaw a w takich zawsze dają lipne zasilacze)

Zestaw miałem składany jeszcze tego lata ( sam wybierałem części).

Że rysunek świetny to wiem :cool:

2 tygodnie temu przedmuchałem go porządnie suszarką;) i przessałem odkurzaczem(to był pierwszy raz od czasu kupna)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro wpiszę model zasilacza i obudowy (jeżeli znajdę fakturkę;). Wpadłem też na jeszcze jedną poszlakę która wskazuje na procesor. Otóż komp wyłączał się zwykle w momętach wzmożonej pracy procka tzn np:

- gdy grałem w Red Faction Guerilla komp wyłączył się gdy zdetonowałem bombę na której stałem;)

- w burnoucie Paradise wyłączył się gdy porządnie zderzyłem się ze słupem.

- komp nigdy nie odmawiał pracy gdy grałem np. w Cs'a, siedziałem na necie czy robiłem inne niezbyt obciążające procesor żeczy. I dzięki wam że tak angażujecie się w mój problem. Ku chwale Pecetów :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92
Ku chwale Pecetów happy.gif

Amen :P

Wymienione przez Ciebie przypadki pasują mi bardzo do zdychającego zasilacza. Nie możesz zdjąć boku obudowy i przeczytać co jest napisane na tabliczce znamionowej zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw miałem składany jeszcze tego lata ( sam wybierałem części).

I nie wiesz jaki masz zasilacz? Już to widzę... Denerwuje mnie to że większość odpowiedzi zaczyna się od "Podaj model/markę zasilacza" nie wiem napiszcie to czcionka 99 red żeby do nich dotarło :angry:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw miałem składany jeszcze tego lata ( sam wybierałem części).

I nie wiesz jaki masz zasilacz? Już to widzę... Denerwuje mnie to że większość odpowiedzi zaczyna się od "Podaj model/markę zasilacza" nie wiem napiszcie to czcionka 99 red żeby do nich dotarło :angry:.

>>>> Nie nie wiem, tylko nie pamiętam wszystkiego. Jeśli umiesz z pamięci podać model moc i resztę parametrów zasilacza to gratuluję. Sorry ale ja takiej pamięci nie mam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze odkręcisz obudowę i z włączonym forum zalukasz na zasilacz po czym podasz moc i markę

Ale pisząc z innego kompa bo nie chcemy mieć nikogo na sumieniu :P (wiem, że na 99% nic się mu nie stanie ale tak na wszelki wypadek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza Mode Com Premium 500 500W.

Procka ani karty nie podkręcałem.

Temperatura w czasie swobodnej pracy (muzyka, internet, gg) waha się w okolicach 50 stopni.

PS dzięki że wieżyliście w to, że umiem zdjąć obudowę. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku takie coś zdarza mi się mniej więcej raz na 2 tygodnie. Nie wiem skąd wezmę równie dobry zasilacz na taki okres czasu a na stary tej konfiguracji nie pociągnie.

Hmmmm, akcja rozwija się coraz ciekawiej. Dzisiaj w czasie gry wyskoczył mi BSOD spowodowany plikiem ati2cqaq.dll. Czyli może jednak karta temu winna ( Radeon HD 4800 512MB DDR5)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ATI HD48xx ma dodatkowe wejście do zasilania. Prądu bierze nie mało ta karta. Te objawy to może być kończący się zasilacz. Dla pewności - sprawdż na innym zasilaczu. Póki co to mamy wróżenie z fusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnego kumpla, który mógłby pożyczyć Tobie zasilacz ? Na pewno, żadnej koleżanki/kolegi, nic ?

Sprawdź jeszcze temperatury CPU oraz GPU w czasie grania + sprawdź stabilnośc PC programem OCCT

Temperaturę sprawdzisz, odpowiednio, programami Core Temp oraz GPU-Z

Przy programie OCCT, ustaw test: CPU: OCCT oraz czas 1 godzinę. Po skończeniu pracy, program wygeneruje wykresy temperatur, wklej na forum, proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...