Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stegin

Metody wykrywania wirusów

Polecane posty

http://www.viruslist.pl/encyclopedia.html

Proszę, tu conieco będzie :)

Poza tym, wszystkie antywirusy mają w swych bazach nazwy najnowszych wirusów. Czy z opisem - nie wiem, ale z pewnością można się do tych baz dostać i poszperać, analizując poszczególne 'przypadki'.

Mam nadzieję że pomogłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz dokładnie przez metody wykrywania? Jeśli chodzi o zasady działania antywirusów i podobnych mechanizmów, to na początek przeczytaj to (łącznie z linkami wewnętrznymi na dole strony). Później poszperaj w źródłach artykułu.

Jeśli zaś chodzi o to jak stwierdzić, czy coś jest szkodnikiem, czy nie bez pomocy programów antywirusowych, to tu jest gorzej, bo niestety trzeba mieć pewną wiedzę programistyczną oraz np. znać zasadę działania snifferów (żeby analizować ruch sieciowy) przydają się też debuggery, czy też programy odnotowujące zmiany itp. Ze źródłami może być ciężko.

Jeśli chodzi o dobre bazy wirusów z opisami, to całkiem ładne opisy są w bazie Sophos oraz Symantec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jeszcze napisz jak bardzo szczegółowej wiedzy oczekujesz. Jeśli podstawowej, to wystarczyć powinna angielska wiki (ten link, który podałem oraz hasło Antivirus_software). Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, to rozpisz się trochę bardziej czego potrzebujesz, bo zagadnienie jest szerokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawartość tych linków powinna Ci wystarczyć, w razie czego postaram się wyjaśnić dokładniej co i jak. Aczkolwiek filozofia działania tego typu programów jest prosta. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Jeśli chodzi o sposób wyświetlania okna odpowiedzi, to obacz to. Być może to to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...