Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Po pewnym czasie gry system się zawiesza, komputer wpada w pętlę restartów

Polecane posty

Nie wiem czy problem jest w sprzęcie czy w oprogramowaniu dlatego też temat jest taki "niejasny".

Nie wiem jak wytlumaczyć problem, więc pozwole sobie opisać wszystko po kolei:

Godziny popołudniowe: Gram w CoD4 jakieś 25min gra się zacina zawieszając całego kompa. Restart. Po jakimś czasie gram znów. Po podobnym czasie - to samo. wiesza się zawieszając całego kompa. Jest to dla mnie dziwne. Mysle wina gry, bo komputer sam się nie wiesza. Ok. Myślę - sprawdzę jeszcze raz. Może teraz będzie dobrze. Nie było. komputer się wyłączył. Pojawia się napis "Ładowanie systemu Windows" czy coś podobnego. I restart. I tak cały czas. Co ciekawe:

Tryb awaryjny działa

Nie instalowałem nic, nie podkręcałem. Ani nic w ten deseń.

Botowanie - Gdy pojawiają sę białe napisy to są... tak jak by "białe kreski" przez ekran. Myślałem, że się karta graficzna spaliła. ale w trybie awaryjnym wszystko jest ok...

Jak zostawiam żeby włączył się system normlanie mam "Niebieski ekran. " i coś mi piszę, o rzucaniu danych na dysk.

Mój sprzęt:

Q6600

GF9800GT 512MB

2x1GB Kingston

450W zasilacz (firmy nie pamiętam, ale na forum ktos mi miesiąc temu polecał, i miał pozytywne opinię i działa bezawaryjnie)

Windows 7 Ultimate

Wszysstko działało bez zarzutów, aż do dzisiaj.

Pozdrawiam i licze na rzeczowe odpowiedzi, Kluz.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakie znaki występują po słowie STOP na blue screenie?

Tak na moje oko coś z kartą graficzną, pytanie tylko co. W trybie awaryjnym system używa innych sterowników do karty graficznej niż w trybie normalnym. Jakie masz zainstalowane sterowniki od karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowszę jakie były w marcu. Z tego co widziałem - nie było od tamtej pory nowych.

A blue screen jest tylko przez chwilę pisze tam o zrzucaniu pamięci na dysk itd. I na dole odliczają się liczby od 0 do 100. Ale, że dzieje się to szybko nie mogę przeczytać co tam jest napisane.

aha i jeszcze coś - system już się nie uruchamia. Cały czas mam już te zrzucania pamięci na dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź które. W marcu były wydane dwie serie sterowników, jedne z nich (196.75 konkretniej) były wadliwe.

W trybie awaryjnym wyłącz automatyczny restart po wystąpieniu awarii (tu masz opis jak to zrobić) i wtedy BSOD nie zniknie tak szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tych sterów problemy mogą wystąpić po różnym okresie czasu w zależności od tego jak używasz kompa i jak masz chłodzoną budę. Te sterowniki niestety spaliły niejedną kartę. Upewnij się, że masz akurat je (w trybie awaryjnym powinno dać się to sprawdzić), jeśli się okaże, że tak, to najprawdopodobniej mamy winowajcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...!? Chcesz powiedzieć, że ludzie którzy biorą pieniądze za napisanie sterowników mogli zrobić coś takiego co mogło spalić mi kartę!? Jeśli tak to mogę jakoś domagać się wymiany karty*? Co do upewnienia się czy na pewno mam te sterowniki i ustalenia co pisze na BSOD to zrobię to rano i napiszę.

*Pytam o to - ponieważ kupiłem złożonego kompa. I nie jestem pewien czy sklep będzie chciał mi wymienić kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta jest na gwarancji, to nie powinno być problemów z wymianą. Gorzej, jeśli by nie była, wtedy byś musiał się procesować z nVidią, a w sumie podstawy masz, bo chyba nigdzie nie dali oficjalnej informacji, że te stery stanowią zagrożenie. Po prostu zdjęli je ze strony, bez słowa wyjaśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mamy problem bo już nawet BSOD się nie pokazuję.

A co do wmiany - mam rachunek za cały komputer.I wydaje mi sie, że mogę im oddać tylko cały, a nie na części. Ale wymieniałem płyte główną, więc wydaje mi się, że gwarancja nie jest już ważna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "Cały miesiąc do d..."? Co do gwarancji - jest tak jak pisałem. Kupiłem całego kompa i dostałem gwarancję na niego. Ale wydaje mi się, że wymieniając płytę główną gwarancja wygasa. Dlatego jestem "lekko" udupiony bo chyba będe musiał wybulić kasę za błąd programistów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem tyle, że w moim przypadku to był najzwyklejszy wirus. Po prostu resetował mi komputer po jakimś czasie, potem po prostu nie uruchamiał systemu, a na końcu nawet tryb awaryjny wysiadał. Co ciekawe pamiętam, że też pojawiał mi się jakiś dziwny niebieski ekran przed ewentualnym uruchomieniem systemu i chyba od razu po nim się restartował. Jeśli jakoś możesz to zeskanuj system. Nie chce cie wprowadzać w maliny, ale w moim przypadku pomógł format. Chyba, że masz ważne dane to spróbuj najpierw z tą kartą graficzną bo pewności nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi system działał cały czas. Tylko jak grałem w CoD'a to to się działo (za każdym razem w ten sam sposóB), więc wątpię żeby był to wirus. Ale teraz mam wybór, zaryzykować utratą danych czy ryzykować wydaniem na darmo pieniędzy. Nie mam drugiego komputera z PCExpres, żeby sprawdzić kartę. Ani nie mam drugiej karty pod PCExpres, żeby sprawdzić system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze znajomymi, może ktoś z nich może pożyczyć kartę pod PCI-E. System możesz sprawdzić za pomocą jakiegoś antywirusa odpalanego z płyty, np. Dr.Web LiveCD.

Gdzie dokładnie kupowałeś kompa? Nie wszędzie tracisz gwarancję na części po wymianie czegoś w kompie, mimo iż gwarancja jest na cały zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów gwarancja jest udzielana na poszczególne części nawet jeśli karta jest zbiorowa (chyba, że miałeś plomby na obudowie i przy wymianie płyty je zerwałeś), także idź i popytaj bo może nie będziesz musiał tracić pieniędzy. Zresztą najlepiej zrób to co Sevard Ci sugerował, teraz PCI-E jest dominującym standardem więc praktycznie każdy z Twoich znajomych, który w ostatnich dwóch latach kompa kupował powinien mieć kartę pod PCI-E. W ten sposób najłatwiej sprawdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LinaPL przeczytaj cały temat zanim napiszesz jakąś głupotę, dobra? Komputer w ogóle nie włącza, nawet BSOD już nie mam. Co do plomb - to nie. Raczej nie było żadnych. Nie musiałem nic zrywać przy wymianie płyty głównej. Jeśli sklep by mi nie wymienił (z jakiej kolwiek przyczyny) to mogę pisać do supportu Nvidii, aby coś zdziałali z tym fantem? W końcu wina leży bezapelacyjnie po ich stronie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto sprawdzić tą kartę na innym kompie, ale to raczej to. A jeśli to to, to nie ma podstaw do odrzucenia gwarancji. Problem jest zresztą znany i nie byłbyś pierwszą osobą, której stało się coś takiego na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSOD znów się pojawił:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA80031BF4E0

BCP2: FFFFF8800F159D50

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

A na BSOD'dzie pisało x000000016 (nie pamiętam dalej). Odinstalowałem te wadliwe sterowniki - żadnych zmian.

Czy wersja sterowników 197.45 jest "bezpieczna"? Bo po odinstalowaniu tamtej wersji sterowników system jako tako chodzi. Więc jest cień szansy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm? Czemu miał bym naprawiać pliki systemowe?

Bez sterowników działa normlanie system i wszystko. Po zainstalowaniu tych nowych 197.45 jest ten sam błąd. BSOD i działa tylko system awaryjny. Czyli karta raczej do końca się nie spaliła. Ale czy będzie działała jeszcze normlanie? Czy juz tylko wymiana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...