Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaires

Rozwiązany: Svchost i kernell32

Polecane posty

Yo!

Problem dosyć często pojawia się na wielu forach, jednak żadne forum nie pomogło mi rozwiązać go na trwałe. Otóż, po zakupie ostatniego nru cd action przeczytałem co nieco o antywirusach i firewallach. Pomyślałem sobie, że taki firewall to fajna rzecz, więc pobrałem pierwszy z brzegu. To była moja pomyłka. Instalacja ciągnęła się w nieskończoność ( no nie koniecznie w końcu jakoś się zainstalowało :P), a późniejszy start systemu trwał 15 minut. Postanowiłem program ten natychmiast wywalić. Jednak zdaje się nie wszystko zniknęło... zauważyłem że i bez programu komp wolno chodzi. Ctrl alt del i widzę svchosta na 100% cpu :/. Dobra to kill go. Pisze że bład serwera dcom czy jakoś tak i że za minutę się wyłączy. Po kilku godzinach znalazłem przyczynę dzięki ProcessExplorer. Był to plik kernell32. Myślałem że problem jest rozwiązany ale po następnym resecie znowu to samo. Jak się pozbyć tego czegoś na stałe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kernel to proces jądra ... jakby to wytłumaczyć.. to proces systemowy któy odpowiada za komunikację wszelkich uruchomionych procesów i aplikacji (czyli wirtualnego oprogramowania - softwaru) ze sprzętem czyli z procesorem komputera, pamięcią ram itp.

to celem wyjaśnienia.

a teraz do dzieła:

1. svhost.exe .. wklep trzy króle [ctrl-alt-del] i w menedżerze sprawdź ten proces, lub procesy.. konkretnie to chodzi, albyś ustalił lokaliację tych porcesów.

2. JEDYNĄ poprawną lokalizacją procesów svhost.exe jest (podaje ścieżkę procesu)

x:\windows\system32\svhost.exe

gdzie X to litera twojego dysku z systemem.

3. jeżeli widzisz kilka procesów svhost (to zupełnie normalne) to sprawdź każdy z nich, a w szczególności ten obciążający w 100% proc..

4. KAŻDY proces który nie działą z pokatalogu system32 MUSISZ usunąć, ponieważ to jakiś robak.

5. jeżeli nie ma takich procesów, to należy się zainteresować procesami svhost z katalogu system32.

jest pewien rodzaj malware, który wprowadza zmiany w tym procesie.. i tu pomoże czynność z pkt.6

6. na koniec KONIECZNIE pobierz i zainstaluj darmowy program malware bytes antimalware i przeskanuj dokładnie komputer!!

powinno pomóc

jednakże jeśli nie pomoże lub rady nie były celne to:

7. przywracanie systemu, wróc sobie do jakiegoś punktu, 2, może 3 tygodnie przed wystąpieniem problemów.

PS. dobry firewall (darmowy) to Zone Alarm, dobry darmowy antivir to Avira, kompletu dopełnia wspomniane MalwareBytes AntiMalware. Jeżeli masz te 3 programy to możesz się czuć zabezpieczony.. jednakże pamiętaj, że darmowa wersja AntiMalware nie zawiera modułu ochrony rezydentnej i będziesz musiał co jakiś czas ręcznie skanować kompa.. chyba że kupisz pełną wersję :)

pozdrawiam i powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... sorki że tak późno odpisuję ale piątek miałem naprawdę nieprzespany (2-gi dzień pod rząd byłem po 3 godzinach snu) a dzisiaj (znaczy w sobote :3) miałem najazd kuzynów (dzieciaki... masakra).

No więc sprawdzałem czy istnieje jakiś inny svc... ale takiego nie ma (chodzi o plik na dysku:P). Przywracanie systemu nic nie pomogło. Antywirusa użyłem przeglądarkowego (nr. 1 w cd-action) i nic nie znalazło. Na dysku mam antywira avg. Z firewallem się wstrzymuję. Mam win Xp sp 2. Jednak powoli przechodzę na Linuksa. Mam dosyć walki z kompem. Miałem ostatnio zmianę dysku. Były w tym tygodniu 3 formaty (gry się zawieszały, tylko reset pomagał, jak się okazało albo to procek nawala albo karta graf. płonie :/ tak czy siak zmniejszyliśmy pracę karty o 50). Trafia mnie pomału. Chcę przekonać brata na zmianę systemu ale jak na razie stawia opór :3 A i wiem jak usługę usunąć ale tylko do reboota :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to był firewall? W takich sytuacjach może pomóc aktualizacja systemu. XP sam w sobie jest już przestarzały, a XP SP2 to już praktycznie zabytek. Powgrywaj aktualizacje Windowsa i potem zobaczymy jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że firewall był już wyłączany. A ten freeware został już usunięty. Sprawdzałem już wszystko. Wiem że chodziło o serwer (czy serwis) DCOM a nie o win update :P Niestety format właśnie skończony :P Przynajmniej nie mam już tego problemu... W międzyczasie ściągam Ubuntu żeby go sprawdzić na starszym kompie :P Tak czy siak dzięki za help :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...