Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CoCieToObchodzi

Blueconnect

Polecane posty

Internet ten aktualnie działa mi w technologii EDGE z żenującą prędkością przesyłania danych 236,8 kb/s.

Chciałbym go uruchomić w UMTS'ie, ale gdy próbuję to zrobić w programie, to przy próbie połązenia wyskakuje mi komunikat proszę zalogować się do sieci, czy coś takiego, co chyba oznacza brak zasięgu i niemożność uruchomienia neta w tej technologii.

Sprawdzałem też mapę zasięgu Ery i zobaczyłem, że jestem w zasięgu lub kilkanaście(!) albo kilka(!!) metrów poza.

Wystawiłem też modem za okno - zero efektu. Dodam też, że w EDGE mam około 95% - 99% zasięgu, jeśli to w czymś pomoże.

Próbowałem też programu top_netinfo, ale nie potrafię go skonfigurować :(.

Mój modem to Huawei E160G (taki czarno-niebieski).

Z taką "prędkością" to ja nawet w SW:JK: Jedi Academy w multi pograć nie mogę, bo mam okropne lagi i częste disconnect'y.

821424426.png

Wyniki, jak widać żenujące.

Zastanawiałem się też nad antenką. Gdzie można taki machinet dostać? Dzwoni się do obsługi technicznej, czy co?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Wyniki speedtesta są trochę oszukane, bo zazwyczaj pobiera się z prędkością "aż" 20-28 kb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskana prędkość przesyłu danych zależy od wielu czynników np. obciążenie sieci, warunków atmosferycznych czy też odległość do BTS'a. Swoją drogą jeżeli znajdujesz się w krańcach mapy zasięgu to nie wróżę tego, że uda ci się złapać UMTS. Dzwoń do nich i dowiedz się czy znajdujesz się jeszcze w zasięgu UMTS. Co do anteny to wejdź tutaj: http://lepszyzasieg.pl/index.php?/Huawei-E...s.html?TreeId=2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

Mam średnie zaufanie do zapewnień o bliskości danego bts dlatego.

@CoCieToObchodzi

Wejdz na http://mapa.btsearch.pl/ znajdź siebie i daj znac jak daleko i od jakich nadajników ery jesteś. może wystarczy(o ile stać Cie na takie rozwiązanie) zakup modemu z wyjściem na antenę i zakup anteny kierunkowej na np dipolu.

ja do kolegi wyżej chciałbym tylko dodać ze ukształtowanie terenu swoje robi i sprawdź czy są jakieś przeszkody miedzy tobą a bts, jak masz lapa to spróbuj wyjść na zewnątrz i wtedy spróbuj(może to kwestia pomieszczenia). Niestety, jeżeli chodzi o wybór anteny muszę odesłać do forum bez kabli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...