Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

q1a1z1

9600GT zasilanie

Polecane posty

ostatnio dawałem komputer do naprawy i gdy mi go oddali wszystkie gry mi się cieły sterowniki wszystkie mam uaktualnione na pwnym forum dowiedziałem sie że moja karta graficzna potrzebuje dodatkowe zasijanie. I tutaj moje pytanie powie mi ktos dokładnie krok po kroku jak podłaczyc to dodatkowe zasilanie?

z góry bardzo dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym obrazku, na lewo od 'RT', jest port 6-pin na dodatkowe zasilanie. Przy odłączonym od prądu komputerze podłączasz odpowiednią wtyczkę z wiązki zasilacza i tyle.

http://www.legitreviews.com/images/reviews...600gt_power.jpg

Myślę jednak, że panowie serwisanci nie byli na tyle nieprofesjonalni, żeby zapomnieć o czymś tak ważnym, jak dodatkowe zasilanie. Podaj dokładną specyfikację komputera, wersję systemu, antywirusa i sterowników karty graficznej, Możliwe, że coś innego się pierdzieli. Aha, pamiętaj o modelu zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz odpowiedniej wtyczki przy zasilaczu to w każdym komputerowym dostaniesz przejściówkę 2x Molex na 6 pin :) to jest sprawa groszowa :P ja dostałem za darmo bo sie facetowi nie chciało grzebać na półkach :D A swoją drogą to mój 9800 nie ma wejścia na dodatkowe zasilanie o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niektóre modele jej nie potrzebują, dotyczy to przede wszystkim tworów z tzw. zielonych serii. Jak dla mnie głupota, bo oszczędności nie są nawet zauważalne, a spadek mocy jest odczuwalny. Standardowo 9800 ma chyba dwa porty na dodatkowe zasilanie, ale nie jestem pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można przy okazji szybkim pytaniem rzucić? Zresztą, i tak rzucę. : )

Ostatnio grzebiąc w swojej skrzynce zauważyłem, że mam dwie wtyczki sześcio-pinowe - jedną z przejściówki, która była dostarczona z kartą i drugą, bezpośrednio z zasilacza. Problem w tym, że ta z karty wygląda jakby miała w rzeczywistości tylko pięć pinów (środkowy otwór w jednym z rzędów jest pusty). Ta z zasilacza tak nie ma, wszystkie piny wyglądają identycznie. Dodatkowo, ta z zasilacza podłączona jest tylko do czarnego i żółtego kabla, a ta z karty ma jeszcze czerwony.

Czy ktoś mi może wyjaśnić do czego służy ta sześcio-pinówka z zasilacza? Bo chyba kolorki kabli mają znaczenie, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...