Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mickey94

Problem z WiFi i telefonem

Polecane posty

Witam. Ostatnio kupiłem telefon z wifi i chciałbym sobie nim pośmigać po necie. Net mam doprowadzany do kompa nie przez router, tylko od anteny, przez jakiś taki.. zasilacz, aż wreszcie do kompa. Do kompa podłączyłem adapter Wifi (na USB). Stworzyłem sieć ad hoc. Telefon widzi komputer, łączy się, jest sieć, ale nie chce wejść na neta. Wygląda to tak -> http://hyy.pl/images/74net.png ( a - dostęp do internetu b - adapter ) Proszę o pomoc. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma możliwości ustawienia go jako AP (kiedyś można było dograć inne sterowniki Ralinka a teraz niestety ich nie ma). Spróbuj jeszcze raz utworzyć tą sieć Ad-Hoc z uwzględnieniem opcji udostępniania łącza zarówno na karcie sieciowej jak i na adapterze WLAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak.

Ja np. mam tak, że sygnał z anteny idzie do routera, ten jest połączony z AccessPointem i dzięki niemu mam WiFi w domu.

No ja tego nie ustawiałem xD

Trzeba by admina podpytać czemu tak jest ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup jakiegoś routerka może pomóc? ;d

Nie może tylko w 100 % pomoże.

Ja np. mam tak, że sygnał z anteny idzie do routera, ten jest połączony z AccessPointem i dzięki niemu mam WiFi w domu.

Hm.. dziwne. Zazwyczaj to AP odpiera sygnał z anteny i pracuje jako AP Client. Kabel od AP idzie do routera a ten już pracuje jako AP Router. Tak więc dziwne ustawienie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LAN wychodzi kabel (RJ-45) i idzie do karty sieciowej w komputerze, tak ? Jeszcze powiedz mi czy twój dostawca ma twój MAC zapisany czy łączysz się przez PPPoE (nazwa użytkownika i hasło) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...