Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roberto_i

Najlepszy antyvir na do netbooka

Polecane posty

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad zmianą mojego Avasta na coś lepszego. Coraz bardziej tracę do niego zaufanie, patrząc choćby po częstotliwości skanowania Combofixem systemu ( i ilością wykrytych przez niego paskudztw) w tym miesiącu... :dry: Ponadto zauważyłem, że Avast odznacza się dość wybiórczym skanem i usuwaniem wirusów (w moim przypadku były to rootkity i malwery, które pomimo, że zostały wykryte, nie zostały usunięte...).

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze antyvira, który obciążałby w jak najmniejszym stopniu mój netbook - Samsung NC10.

Podaję jego konfig:

# Intel Atom N270 1.6GHz

# 1GB RAM

# Intel GMA 950 128MB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Zainstaluj najnowszą Avirę. Będzie dużo lepiej się sprawować. Możesz jeszcze spróbować z COMODO. Lub połączyć Avirę z firewallem od COMODO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zainstalować po prostu Comodo Internet Security, czyli antywirus oraz firewall w jednym. Nie zjada dużo zasobów, używałem go z powodzeniem na procesorze z 800 MHz i przy jakiejś śmiesznej ilości RAMu i było OK.

Trzeba przy nim odrobinę posiedzieć (tak z kwadrans), żeby wszystko dobrze skonfigurować, ale za to później już wszystko śmiga jak dobrze naoliwiona maszyna. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wypróbowałem oba i wybór padł na Avire. COMODO strasznie spowolnił system, nawet po konfiguracji zgodnej z podaną w innym, podobnym temacie. Avira obciąża mi system podobnie jak Avast, a zgodnie z waszymi relacjami, powinien znacznie lepiej walczyć z całym tym tałatajstwem. Wszystko wyjdzie w praniu. :wink: Myślę, że temat można na tym etapie zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jeszcze nie można, bo:

Coraz bardziej tracę do niego zaufanie, patrząc choćby po częstotliwości skanowania Combofixem systemu ( i ilością wykrytych przez niego paskudztw) w tym miesiącu...

Combofix nie jest skanerem na żądanie. Ba, to w ogóle nie jest skaner. Jak sama nazwa wskazuje ten program robi "fix". Jeśli coś pójdzie mu nie tak, to możesz mieć poważne problemy. Combofixa należy używać tylko w ściśle określonych sytuacjach, gdy ktoś mający jakieś doświadczenie w zwalczaniu szkodników Cię o to poprosi.

Dobrymi skanerami na żądanie są: Malwarebytes' Anti-Malware oraz Dr.Web CureIt! Jeśli chodzi o programy generujące logi, to należy używać czegoś bezinwazyjnego, czyli np. RSITa, OTLa, czy DDSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad zmianą mojego Avasta na coś lepszego. Coraz bardziej tracę do niego zaufanie, patrząc choćby po częstotliwości skanowania Combofixem systemu ( i ilością wykrytych przez niego paskudztw) w tym miesiącu... :dry: Ponadto zauważyłem, że Avast odznacza się dość wybiórczym skanem i usuwaniem wirusów (w moim przypadku były to rootkity i malwery, które pomimo, że zostały wykryte, nie zostały usunięte...).

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze antyvira, który obciążałby w jak najmniejszym stopniu mój netbook - Samsung NC10.

Podaję jego konfig:

# Intel Atom N270 1.6GHz

# 1GB RAM

# Intel GMA 950 128MB RAM.

Zostaw Avasta! i ściągnij sobie inny Antywirus do niego, a dokładniej TEN, polecają ten Antywirus w Cd-Action, jest świetnym Antywirusem uzupełniającym do Avasta!. Mam go od wczoraj i przeskanowałem nim sobie komputer, wykrył 3 pliki, i parę ciastek, te 3 pliki były wirusami (wśród nich trojan).:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...