Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karmelowo

Czcionka

Polecane posty

Cóż, tak na początek małe pytanko ^^

Mam nadzieje, że to dobry dział i tak dalej. No i że opiszę to w miarę zrozumiały sposób..

To tak

W poniedziałek miałam drobny problem z komputerem. Zmieniła mi się rozdzielczość, kolory były tylko 4 bitowe. Zmienić się nie chciało. Kombinował ze sterownikami monitora, wydawało mi się że wyświetlają się złe. Płyta jednak była zakopana w piwnicy, doszłam do wniosku że na razie się po nią nie wybieram. Sprawdziłam sterowniki karty graficznej, zaktualizowałam automatycznie. Wreszcie dało się zmienić kolory i rozdzielczość. I niby było wszystko okej, gdybym się nie zapędziła..

Żadna rozdzielczość nie pasowała mi do tej przed 'wypadkiem' (Tak, tak. Nic nie kombinowałam. Wiczorem grzecznie wyłączyłam, włączam następnego dnia i ekhem..) ale próbowałam. W końcu jakaś zaczęła mi pasować. Jednak wszystko było minimalnie za małe.

Właściwości - > Ustawienia -> Zaawansowane -> Ogólne

Ekran, zobaczyłam coś w temacie czcionki. Liczyłam, że to pomoże i nawet nie wczytując się w komunikaty kazałam zmienić na Duży rozmiar (120 dpi)

I cóż. Niezbyt mi to odpowiada. Powiększyły sie zarówno czcionki na pulpicie jak i litery np w pasku okna.. Dziwnie się na to patrzy jeśli przez tyle czasu miałam ten mniejszy rozmiar. Dobra, chciałam znów zmniejszyć. I tu się pojawia problem. Żąda ode mnie płyty z moim Windowsem ( Windows XP Home Edition ), twierdzi że na niej znajdują sie potrzebne mu pliki. Dom przeszukany, owa się nie znalazła. Po krótkim rozmyślaniu stwierdziliśmy, że przy kupnie komputera poprosiliśmy o zainstalowanie Windowsa by samemu tego nie robić. Od razu mowie, tak mam legalnego. Spokoojnie. O ile wnioski są dobre, a raczej są.. no to płyty nie ma. U nikogo i nigdzie. A pożyczać, nie pożyczałam. A to całe dpi wypada zmienić. Pojawia się pytanie..jak? Czy jest inny sposób? A moze ktoś wie skąd wytrzasnąć pliki których komputer potrzebuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety i komputery.. jak ja uwielbiam te sprawy :D

spróbuj na sztywno

.. (uuups :D)

w rejestrze w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontDPI

LogPixels

daj wartość 50.

odpowiada to rodzielczości 80dpi.

Powodzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś posiadaczką orginalnego windowsa, to możesz pożyczyć od kogoś znajomego płytę z systemem i przeprowadzić tą operację wedle widzimisię systemu.

Będzie to w 100% legalne - płyta to tylko nośnik.

A jeżeli rzeczywiście chcesz zrobić to ze swojej własnej, prywatnej płyty Windows to wystąp do MS o wydanie zamiennika - jednakże możesz liczyć się z kosztami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...