Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shadowxxx

Zawieszające się gry

Polecane posty

Witam

Mam taki problem, że gdy uruchamiam nowsze gry (Bioshock2, Mass Effect 2 i inne) zawieszają się one na filmikach początkowych albo w menu głównym. Jeśli uda mi się przebić jakimś cudem przez menusy to gra działa bez problemów. Przeinstalowanie Windows-a i sterowników nic nie dało. Mam takiego kompa:

Athlon Xp 3000+

GeForce 8600

2GB ramu

Sprzęt mam słaby ale kumpel ze słabszym kompem nie ma problemów z graniem (o ile pokaz slajdów przy 15fps można nazwać graniem;))

Jeśli ma ktoś pojęcie co to może być byłbym bardzo wdzięczny za sugestie.

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega zawieszanie? Potrzebny jest "twardy" reset, wyskakują bluescreeny? Skoro twierdzisz, że gry zacinają się już na filmikach, być może masz bajzel w kodekach do filmów. Być może instalowałeś najnowsze, pozostawiając w systemie starsze wersje. Nowsze często gryzą sie ze starszymi, zwłaszcza DiVx-y. Warto odinstalować całość i zainstalować K-Lite Code Pack, np. z tej stronki: http://www.programosy.pl/program,k-lite-mega-codec-pack.html Opisz dokładnie swój problem. Sprawdź również stery do karty graficznej. Być może najnowsze nie są dość stabilne, spróbuj zainstalować starsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue screenów nie ma, czasem da się zabić proces gierki a czasem trzeba resetować, o i właśnie jest gry się zawieszają to procek działa na 100% ale ilość zajętej pamięci się nie zmienia, coś w stylu niekończącej się pętli w programie;)

Zasilacz jakiś tandetny razem z obudową. I na pewno to nie jest problem ze sterownikami ani kodekami bo wszystko jest zainstalowane jak należy. Sterowniki do karty graficznej najnowsze ale podobny problem był również ze starszymi wersjami. Nie jest to też problem z przegrzewaniem.

Nie wiem będę dalej kombinował i dalej grał w starsze klasyki;)

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, choć to tylko moje gdybanie, podane przez ciebie gry mają problemy ze współpracą z jednordzeniowcami, szczególnie że twój procesor jest już dość stary, choć może to być pojedynczy przypadek i masz po prostu pecha...Jeszcze jedno pytanie: czy wszystkie nowości zachowują się podobnie czy tylko te 2 gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Xp Sp3 antywirusa brak ale to też nie wina wirusów bo po formacie nie podłączałem go do neta i nic nie pomogło.

Nie wszystkie pierwszy przypadek FUEL, CoD MW2 bez problemu Battlefield nowy bez problemu, Napoleon TW bez problemu i to wszystko z nowszych które sprawdzałem. Z płyt CDA nie działa na przykład Blacksite Area 51.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ukryly sie tam wirusy bialej goraczki. Jak prosimy o model zasilacz to chyba nie ot tak dla checy. Napisz jaki masz zasilacz. Napisz jakimi programami skanowales system? Jaka wersja sterownikow (dokladnie), bo "najnowsza" nie istnieje - wersje podaj? Jaki ram (model) i plyta glowna, kto jest producentem twojej grafy, jakie temp w spoczynku i stresie, screen z hd tune (zakladka health + benchmark), log z hijack this to wtedy cos sie wymysli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...