Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gniewomir

Windows 7 problem

Polecane posty

Wirus, którego mam na komputerze sprawia, że przestają działać mi kolejne aplikacje lub ich niektóre opcje.

Przy wyłączaniu pojawia się komunikat o błędzie aplikacji dwwin.exe. Wirus nie pozwalał na zainstalowanie nowych programów, później też zablokował odczyt płyt z napędu DVD.

Słychać jedynie siłownik napędu i kolejne próby odczytania płyty. Komputer był na przeglądzie w marcu, sam też sprawdziłem kable. No i nie zaistniała sytuacja (przenoszenie/przesuwanie) aby takowe się poluzowały, więc to zdecydowanie nie tutaj leży problem.

(upieranie się przy tym u któregoś z diagnostów, wcale mi nie pomoże)

Chciałem sformatować dysk i zainstalować nowego Windowsa 7, ale po pokazaniu się linijki "Boot from CD" nic się dalej nie pokazuje i zaczyna wczytywać się system. W Biosie ustawiłem, aby na pierwszym miejscu był właśnie CDROM, widziałem, ze na drugim też można ustawić, ale na razie z tego zrezygnowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałeś pod uwagę kondycję napędu?

taki dziwny przykład - gdybyś np miał jakąś kopię swojego orginalnego windowsa ( :) ) i płytka była by w stanie dobrym ale nie idealnym, Twój napęd w stanie średnim, to mogłoby jej nie czytać.

ponadto, jeżeli pisze " boot from cd ... " i nic się nie dzieję, to znaczy, żę ustawienie w biosie jest ok i nie powinno być problemu..

Twój napęd jest widoczny w biosie?

jeżeli to rzeczywiście wina wirusa, i przez niego nie widać napędu to pozostaje wyciągnąć twardziela, zrobić mu dobre skanowanie na innym kompie, dobry anitivir, anti malware, jak coś nie zechce się usunąć to próbować czymś w rodzaju shreddera.. potem sformatować.

przełożyć z powrotem i próbować od nowa.

ale zaznacze jeszcze raz, moja prywatna opinia to nie najlepsza jakość płytki albo zjechany i stary napęd - jedno z dwóch.

spróbuj najpierw z innej kopii windy zainstalować (jak masz legala to będzie to traktowane jako kopia bezpieczeństwa nośnika - skopiuj swojego legalnego widnowsa ujakiegoś kumpla)

, najlepiej brand new :) a potem pożycz od kogoś sprawny napęd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest fabrycznie nowa, a napęd ma z półtora roku i nie był przeciążany. Jakiś tydzień temu próbowałem kilka razy zainstalować grę, która przestała działać właśnie przez wirusa, i krótko po tym napęd przestał działać. Dlatego połączyłem te dwie sprawy.

Czytałem o dwwin.exe i oprócz wywoływania niewłaściwej pracy różnych aplikacji jak i windowsa, ludzie często mieli problem z poprawnym działaniem hardware. Nagle Pixel Shader z wersji 3.0 spadło mi na 1.4, a Vertex Shader version z 3.0 na 1.1. Najwidoczniej zostały utracone jakieś dane sterowników.

Jest ten komunikat o bootowaniu i słyszę jak siłownik ustawia płytę ponownie, ale nic po tym nie następuje. Potem znowu uruchamia się XP.

O to chodzi, że wszyscy znajomi mają jeszcze XP, kilka Vistę. Więc to odpada.

Twój napęd jest widoczny w biosie?

Nie wiem, zaraz to spróbuję sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to wirus?

Jeśli bootujesz z płyty, to kondycja systemu nic do tego nie ma, więc nie szukałbym przyczyny w wirusach. Albo coś jest nie tak z napędem, albo z czymś innym, trudno powiedzieć z czym.

Gdy wyskoczy ten komunikat "boot from cd ...", to naciśnij jakiś klawisz na klawiaturze, bo nie pamiętam, czy nie trzeba było tego zrobić właśnie w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w boot menu, widzi pokazuje nazwę i model. A co do komunikatu, to po tym powinien pojawić się następny pytający o rozruch płyty.

Chyba faktycznie problem może leżeć po stronie napędu, ale to naprawdę dziwne. Poprzedni służył mi osiem i pół roku, a był tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, tak to już jest.

szczególnie z tanimi bezfirmowcami (no name).

poważnie, spróbuj pożyczyć od kogoś inny napęd.

ewentualnie...

spróbuj wyłączyć w biosie bootawanie z innych źródeł..

ustaw wszystkie jako cd

potem próbuj..

wyciągaj płytę, przecieraj, wkładaj z powrotem i cały czas dawaj retry, retry..

ale najlepiej byłoby sprawdzić na innym napędzie.

lub z innej płyty windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działać to on będzie działał, ale nie zawsze "zaskoczy" przy bootowaniu windy..

bardzo częsta przypadłość :)

w każdym razie nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu kompa z wirusów:

anti malware a potem anty wir.

jakbyś miał problem z usunięciem jakiegoś wirusa to googluj albo pisz na PW ;)

powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...