Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamilosD

Problem z Avastem!

Polecane posty

Dzisiaj wchodzę na stronę www.cenega.pl i wyskoczył mi taki komunikat, jak na screenie poniżej. Spróbowałem wejść jeszcze raz i znowu to samo. O co chodzi? Według mnie Avast! poprostu coś wariuje, bo niemożliwe, że na stronie Cenegi coś niebezpiecznego jest, ale wole się upewnić. Wchodzę na ich stronę codziennie i nigdy takiego czegoś nie miałem. Będę bardzo wdzięczny.

EDIT: Wszedłem na forum.nellyfurtado.fora.pl i to samo :/ Co się dzieje?

EDIT 2: Zainstalowałem najnowszą darmową wersje Avast! Free Antivirus, który jest dołączony na coverze w nowym CDA i dalej to samo...

post-64592-1274189035_thumb.jpg

post-64592-1274190938_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Najlepiej zainstalować Avirę. Jest dużo lepsza. Avast często ma fałszywe alarmy. Nawet jak wykryje wirusa, to i tak czasami nie potrafi go usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aviry nie chce bo jest po angielsku i w teście CDA dostała 6 pkt. Myślałem nad Comodo, ale z tego co w CDA jest napisane, to bardzo spowalnia kompa i nie pozwala uruchamiać Crysisa (gram bardzo często w multi tej gry). Właśnie włączam skanowanie kompa i zobaczymy czy coś wykryje.

1. Czy to co mi wyskakuje podczas połączenia do cenega.pl i faninellyfurtado.fora.pl to fałszywy alarm i czy NA PEWNO mój komp jest czysty i nic mi nie grozi?

2. Jakie programy antyszpiegowskie i firewalle polecacie? Najważniejsze były najskuteczniejsze i ew. po polsku :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

To, że dostała 6 pkt, to nic nie znaczy. Ten test nie jest do końca poprawnie preprowadzony. Mam Avirę + COMODO i nic mi w ogóle nie blokuje. Zero wirusów, a po Avaście dostałem loga z serwisu ze skanowania na sześć stron A4 z wirusami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz Crysisa i działa ci bez zarzutów? I jak chodzą inne gry/programy?

Ponawiam 2 poprzednie pytania:

1. Czy to co mi wyskakuje podczas połączenia do cenega.pl i faninellyfurtado.fora.pl to fałszywy alarm i czy NA PEWNO mój komp jest czysty i nic mi nie grozi?

2. Jakie programy antyszpiegowskie i firewalle polecacie? Najważniejsze były najskuteczniejsze i ew. po polsku :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem jednak chętny do zamiany Avasta! na tego Comodo. Co do Comodo, to mam kilka pytań:

1. Jakie obciążenie systemu on powoduje podczas skanowania? (Ja mam Core 2 Quad Q6600, GeForce 8600 GTS 256Mb, Gigabyte GA-P35-DS3, 2GB Ram DDR2, Windows XP 32bit, i teraz skanuje kompa i użycie proca wynosi około 3-5 %)

2. Czy komuś, kto ma Comodo włącza się i działa normalnie Crysis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Mam ten sam procek i podczas skanowanie użycie jego nie przekracza 15%. Mam COMODO i spokojnie gram sobie w Crysisa + dodatek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comodo trzeba dobrze ustawić, wtedy nie sprawia problemów z grami. W sumie na dłuższą metę, to jest lżejszy od Avasta i co ważniejsze bezpieczniejszy. A co do samego problemu, to wygląda na fałszywy alarm.

Skoro masz Avasta, to Twój komp jest czysty, albo nie. Zależy, czy Avast już postanowił coś wpuścić, czy dopiero ma taki zamiar.

Tylko przed instalacją Comodo usuń Avasta (tak w razie czego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast skończył skanować dysk C i pisze, że jest czysto. Teraz wrzuciłem skan D. Avast na pewno nic mi nie wpuścił bo nie ma skąd - nie wchodze na dziwne strony, nie pirace, ściągam programy legalnie, z zaufanych źródeł (głównie strony producentów).

Mam takie pytanko jeszcze jedno... Co mam zrobić, by mi Avast nie krzyczał, jak wchodze na te strony, które według niego są zarażone, bo to naprawde irytuje i forum nie moge sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodze ze szkoły i zabieram się za usuwanie Avasta! i instalowanie Comodo oraz odpowiednie go skonfigurowanie, by wszystko perfekcyjnie hulało.

Mi się pierwszy raz właśnie zdarzyło, że krzyczy, że zablokowano połaczenie ze stroną szkodliwego oprogramowania. Z początku się bardzo wystraszyłem, ale jak poczytałem troche i się od was dowiedziałem, że to fałszywy alarm, to sobie pomyślałem - ,,No tak... Cały Avast, a miałem go zmieniać na co innego, to mi się nie chciało".

EDIT:

Według mnie ten komunikat wyskakuje mi dlatego, że Avast poprostu się zaktualizował i aktualizacja ta namieszała i przez to krzyczy mi, jak na te strony wchodzę.

Jak ktoś z was ma Avasta, to mógłby zobaczyć, czy jak wchodzi na cenega.pl to ma to samo, co ja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to Comodo nawet nie trzeba nadmiernie ustawiać, trzeba mieć tylko odrobinę zdrowego rozsądku.

Ale po kolei - mam CIS (Comodo Internet Security, czyli antywirus + firewall) od wieeelu lat i nigdy z niczym nie miałem problemu. Albo inaczej - nie miałem problemu, którego nie dałoby się rozwiązać trzema kliknięciami. W Crysisa też grałem z Comodo. : )

Zainstaluj go sobie i odpal pełny skan antywirusowy. Następnie ustaw sobie Firewalla oraz Defence+ w tryb uczenia i odpal wszystkie aplikacje, których używasz często. To powinno wyzerować problemy w przyszłości.

Jeśli się nie boisz stracić ok. kwadransa, to wejdź tutaj - to jest dobra instrukcja, jak sobie skonfigurować całego CISa.

Aha - "zamulanie komputera"... Nie wiem jak się to CDA udało osiągnąć, może odpalili wszystkie pozostałe antywirusy, następnie Comodo i wtedy stwierdzili, że jest problem z wydajnością. Dość powiedzieć, że w tym momencie CIS zjada mi 18 MB RAMu i 0% procesora (wg Process Explorera). Ostatnio podczas skanowania całego komputera grałem w PESa i problemy z wydajnością zaczęły się kiedy antywirus wjechał na partycję z grami. Dopóki tego nie zrobił, nie wiedziałem, że zaczęło się skanowanie (mam ustawione automatyczne skanowanie o północy, o czym zawsze zapominam : ) ).

Obawiam się, że po tym - naprawdę dziwnym - rankingu w CDA zacznie się wysyp tematów o nietypowym zachowaniu komputera... Avast jest znany ze swoich nadprzyrodzonych zdolności do rozwalania stabilności systemu. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj go sobie i odpal pełny skan antywirusowy. Następnie ustaw sobie Firewalla oraz Defence+ w tryb uczenia i odpal wszystkie aplikacje, których używasz często. To powinno wyzerować problemy w przyszłości.

1. Co to jest Defence+ i Piaskownica?

I ten tryb uczenia mam mieć na zawsze włączony, czy tylko na ten czas, gdy włącze często używane aplikacje?

Czy mogę włączyć przed skanem Firewalla i Defence+ w tryb uczenia?

Jeśli się nie boisz stracić ok. kwadransa, to wejdź tutaj - to jest dobra instrukcja, jak sobie skonfigurować całego CISa.

2. Stronkę znam, ale dzięki. WSZYSTKIE opcje mam mieć ustawione, jak w tym poradniku?

Obawiam się, że po tym - naprawdę dziwnym - rankingu w CDA zacznie się wysyp tematów o nietypowym zachowaniu komputera... Avast jest znany ze swoich nadprzyrodzonych zdolności do rozwalania stabilności systemu. : )

Na pewno niedługo na forum będzie bardzo wrzyć przez to, że Avast wygrał :P

EDIT:

Ale numer! Zaktualizowałem Avasta, wchodzę na te strony, co według niego były zarażone i już nic nie wyskakuje! Ale i tak czy siak zaraz instaluje Comodo i usuwam go, by w przyszłości nie mieć znowu problemów. A problemów z Avastem miałem już kilka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to jest Defence+ i Piaskownica?

I ten tryb uczenia mam mieć na zawsze włączony, czy tylko na ten czas, gdy włącze często używane aplikacje?

Czy mogę włączyć przed skanem Firewalla i Defence+ w tryb uczenia?

Piaskownica to wyizolowane środowisko, w którym są uruchamiane aplikacje. Dzięki temu aplikacja nie ma bezpośredniej styczności z systemem, co zwiększa bezpieczeństwo. Defense+ to HIPS. Pozwala on kontrolować jaki dostęp do systemu ma dana aplikacja (tak w skrócie i w dużym uproszczeniu). Przydatna rzecz, jeśli nauczysz się tym posługiwać.

Tryb uczenia włączasz tylko na czas, gdy uruchomisz pierwszy raz jakąś aplikację, które ma się nie czepiać. Później przełącz na co najmniej tryb bezpieczny i będzie ok.

Na pewno niedługo na forum będzie bardzo wrzyć przez to, że Avast wygrał :P

Już zawrzało, ale plus jest taki, że sporo osób zapytało się nas co o tym sądzimy zanim Avast pokazał swe zdolności. Niestety sądzę, że parę osób przekona sie o tym dopiero za jakiś czas.

Ale numer! Zaktualizowałem Avasta, wchodzę na te strony, co według niego były zarażone i już nic nie wyskakuje! Ale i tak czy siak zaraz instaluje Comodo i usuwam go, by w przyszłości nie mieć znowu problemów. A problemów z Avastem miałem już kilka...

Kolejność powinna być odwrotna, najpierw usuwasz starego antywirusa, a później instalujesz nowego. To jest normalna rzecz, że jeśli antywirus robi fałszywe alarmy, to twórcy naprawiają to przy okazji następnej aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskownica to wyizolowane środowisko, w którym są uruchamiane aplikacje. Dzięki temu aplikacja nie ma bezpośredniej styczności z systemem, co zwiększa bezpieczeństwo. Defense+ to HIPS. Pozwala on kontrolować jaki dostęp do systemu ma dana aplikacja (tak w skrócie i w dużym uproszczeniu). Przydatna rzecz, jeśli nauczysz się tym posługiwać.

Mniej więcej rozumiem... :]

Tryb uczenia włączasz tylko na czas, gdy uruchomisz pierwszy raz jakąś aplikację, które ma się nie czepiać. Później przełącz na co najmniej tryb bezpieczny i będzie ok.

Włączam coś pierwszy raz = włączam tryb uczenia, krótko mówiąc

Kolejność powinna być odwrotna, najpierw usuwasz starego antywirusa, a później instalujesz nowego.

Wiem, że najpierw usuwam starego, a potem instaluje nowego, bo to logiczne.

EDIT:

Mam jeszcze jedno pytanie: Gdy będę konfigurował CIS'a, tak jak jest napisane na stronie, to mam skonfigurować Firewall i Defense+ i coś jeszcze?

Gdy wrzucam aplikacje do piaskownicy, to zajmują one jakieś dodatkowe miejsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskownicą to jest tak, że ona się uruchamia tylko na czas odpalania danej aplikacji. W momencie zamknięcia tej aplikacji dana instancja piaskownicy zostaje zamknięta i wszystkie zmiany jakie wprowadziłeś w komputerze "znikają".

Przykład z życia: ściągnąłem jakiś dziwnie nazwany plik exe. Odpaliłem go w piaskownicy, okazało się, że to jakaś kolejna inkarnacja Firefoxa (cośtam Comet). Po instalacji połaziłem trochę po necie, zgrałem jeden plik na pulpit. Zamknąłem przeglądarkę (a więc i piaskownicę) i wszystko zniknęło - "prawdziwy" system nawet nie zauważył, że kiedykolwiek był na nim taki program, a po pliku ściągniętym na pulpit nie został ślad.

Tryb uczenia - najlepiej jest go odpalić tylko w pierwszych chwilach Comodo oraz uruchomić wszystkie aplikacje, których się często używa. Wtedy program uczy się reguł dla tych aplikacji, dzięki czemu nie ma z nim problemów, a wtedy można przełączyć na tryb bezpieczny. W przyszłości, przy uruchamianiu powinno pojawiać się okienko ostrzegawcze od CISa. Wtedy wystarczy wybrać odpowiednią opcję i zaznaczyć "zapamiętaj wybór".

I tak, zrób wszystko tak, jak na tej stronce. Co do konfiguracji - poza Defence+ i Firewallem chyba nie ma tam co konfigurować... Chyba, że częstotliwość powiadomień piaskownicy - Comodo niektóre, niepewne, aplikacje automatycznie wrzuca do piaskownicy i wywala na ekranie powiadomienie o tym. Któraś aktualizacja XP powoduje, że jeden proces Windows, który uruchamia się np. przy kliknięciu w Menu Start, staje się dla Comodo "niepewny". Warto więc sobie wejść w opcje Defence+ -> Piaskownica -> Opcje Piaskownicy -> ustawienia powiadomień i odznaczyć pierwszą opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskownicą to jest tak, że ona się uruchamia tylko na czas odpalania danej aplikacji. W momencie zamknięcia tej aplikacji dana instancja piaskownicy zostaje zamknięta i wszystkie zmiany jakie wprowadziłeś w komputerze "znikają".

Aha... Czyli jest to coś, co powoduje, że jakaś aplikacja nie ma jakby dostępu do systemu w wyniku czego nie może nic namieszać, gdy jest niebezpieczna. Czyli Defence+ używa się dla ,,niepewnych aplikacji" z nieznanych i niepewnych źródeł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defence+ jako taki blokuje lub ogranicza dostęp jakiejś aplikacji do systemu, co może spowodować niestabilne działanie tej aplikacji (lub w ogóle nie działanie). Natomiast Piaskownica tworzy "klon" systemu, pozwala danej aplikacji hasać sobie tam do woli (np. wirusowi infekować co mu się podoba), ale po zakończeniu jej działania ten "klon" "znika".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w związku z Piaskownicą. W opcjach mam takie polecenie ,,Automatycznie uruchamiaj nieznane programy w piaskownicy". Czyli gdy np. ściągnę jakąś przeglądarkę internetową, za jej pomocą pobiorę obrazek na pulpit i ją zamknę, to ten obrazek też zniknie. Ale co właśnie zrobić, gdy zaufam tej przeglądarce i zechcę, by ona i ten obrazek pozostały na kompie i nie były w piaskownicy? Wystarczy usunąć z piaskownicy ten program, czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnę jakąś przeglądarkę internetową, za jej pomocą pobiorę obrazek na pulpit i ją zamknę, to ten obrazek też zniknie.

Nie o to tutaj chodzi, antywirus po prostu odseparowuje dany proces od reszty systemu. Czyli jeśli jakaś aplikacja jest zainfekowany to jeśli uruchomisz ją w piaskownicy to system nie powinien zostać zainfekowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to _też_ tutaj chodzi, przynajmniej tak wynika z mojego dotychczasowego doświadczenia - ściągnąłem przy pomocy otwartej w Piaskownicy przeglądarki kilka plików, zapisałem je na Pulpicie, jednak (nawet gdy przeglądarka była jeszcze odpalona) pliki nie były widoczne podczas eksplorowania pulpitu w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...