Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vincenzo

Nowa płyta główna

Polecane posty

Witam, otóż kilka dni temu zakupiłem nową płytę główną Asus P5E Deluxe. Pierwszy raz kupiłem płytkę oddzielnie tzn. moje poprzednie komputery były to gotowe, zmontowane zestawy i dlatego nie łamałem sobie głowy jak to wszystko zmontować i dostosować. Moje pytanie jest takie - czy po instalacji płyty (co sam jeszcze zrobić potrafię) będę musiał reinstallować system? Pytam ponieważ na wielu forach internetowych spotkałem się z różnymi opiniami. Jedni piszą, że jest to niezbędne ponieważ pozostają sterowniki z poprzedniej płyty, inni, że nie jest to wcale potrzebne.

Aha, chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy reinstall systemu wiąże się z utratą wszystkich danych na dysku tak jak w przypadku formatowania? Pytam, ponieważ jeszcze nigdy tego nie robiłem (reinstallu, formaty zdarzały się nie raz).

Z góry dziękuje za pomoc. Mój system to Windows XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Tak - musisz zrobić reinstal. Co do utraty danych, to na pewno stracisz podczas formatu wszystko co miałeś na dysku systemowym. Jeśli miałeś drugą partycję, to gdy jej nie sformatujesz, będziesz miał na niej to co wcześniej. Jeśli są to programy i gry, to niekoniecznie muszą działać po reinstalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry w większości przypadków niestety nie działają, ale zawsze możesz zapisać (skopiować) sobie save'y. Poza tym tak jak mówił luq92 jeśli masz drugą partycję to poprzerzucaj co ważniejsze dane to wtedy ich nie stracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie nawet jesli chcesz przeinstalowac system to nic nie stoi na przeszkodzie zrobic kopie danych na druga Patrycje. Wystarczy, ze uruchomisz kompa w trybie awaryjnym (laduje tylko podstawowe sterowniki niezbedne do dzialania systemu) i zaczniesz przenosic dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus P5E Deluxe

Gigabyte G31M-S2L

Bardzo możliwe że "stary" system wystartuje. Może nie w "normalnie", ale w trybie awaryjnym powinien. Tzn w "normalnym" też, ale na początku będzie chciał sobie podmienić sterowniki - i w tym momencie czasem przestaje działać ;)

(ogólnie: ponowna instalacja systemu nie jest wymagana, ale jak ktoś lubi ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...