Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek_ziom

Rozwiązany: Prędkość neostrady a odległość od głównej rozdzielni sieci(czy jak to sie tam nazywa...)

Polecane posty

Witam!

Mam neostrade 6 mega. Chciałem wziąć szybszą ale gostek(wyglądał na kompletnego laika - takiego jak ja :) ) powiedział ze szybszy internet to RACZEJ u mnie nie pójdzie bo za dalego od tej rozdzielni sieci, numerow itp. Nigdzie tego ten koleś nie sprawdzał.....

Odległość od tej rozdzielni do mojej wioski ;) to jakieś 7 - 8 km po kablu (moje obliczenia). Jaki ma wpływ odległość od tej rozdzielni na prędkość neo?? to co nie moge tych 20 lub 10 mega wziąć ??? Źle to będzie chodziło itp ???? Jaką max. predkość u mnie śmignie?? HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyni ludzie, którzy ci pomogą to konsultanci z Neostardy ew. spece od siecie, którzy do ciebie przyjadą. Szybkość łącza zależna jest od tego po jakich kablach idzie to łącze. Widocznie u ciebie się nie da skoro powiedział tak kolega z TPSA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 6 mega.

Odległość od tej rozdzielni do mojej wioski ;) to jakieś 7 - 8 km po kablu (moje obliczenia).

Zacznijmy od tego, że poprawne działanie Neostrady "6 mega" na linii o długości powyżej 4 km jest praktycznie niemożliwe. Teoretycznie - owszem, w warunkach idealnych. Ale nie w rzeczywistej sieci, z szumami i róznymi kablami po drodze.

Czyli albo jesteś podłączony do urządzenia rozdzielającego (DSLAM / ONU) położonego dużo bliżej, albo zdarzył się cud ;)

(osobiście stawiam na to pierwsze, pomimo ze jestem wierzący)

Chciałem wziąć szybszą ale gostek(wyglądał na kompletnego laika - takiego jak ja :) ) powiedział ze szybszy internet to RACZEJ u mnie nie pójdzie bo za dalego od tej rozdzielni sieci, numerow itp. Nigdzie tego ten koleś nie sprawdzał.....

Odległość od tej rozdzielni do mojej wioski ;) to jakieś 7 - 8 km po kablu (moje obliczenia). Jaki ma wpływ odległość od tej rozdzielni na prędkość neo?? to co nie moge tych 20 lub 10 mega wziąć ??? Źle to będzie chodziło itp ???? Jaką max. predkość u mnie śmignie?? HELP

Zasięg "szybszych" opcji Neostrady jest liczony w setkach metrów (2,5 km max), więc gdyby rzeczywiście było tak jak piszesz (7-8 km), to nie ma o czym rozmawiać. Ogólna zasada jest taka: im dalej, tym wolniej. Tak na marginesie: 8 km to (w przybliżeniu) maksymalny zasięg ADSL u nas, przy najniższej prędkości synchronizacji -> Neo 256.

Na początek powiedz jakiego modemu teraz używasz. Może da się z niego odczytać parametry linii, i przybliżoną odległość do DSLAM/ONU (przeważnie jest to taka spora szara szafka, zwykle stojąca przy drodze. Może widziałeś coś podobnego w okolicy?).

Nie rób sobie za dużych nadziei na 10 albo 20 "mega", na razie nawet w dużych miastach te opcje są dostępne tylko dla nielicznych abonentów (około 5%).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistek, więc:

po 1:używam liveboxa

po2:odległość od tej skrzynki to jakieś 500-600m

1 pytanko: da się odczytać z liveboxa te wartości o których mówisz?

2 pytanko: jakiego max. neta mogę mieć w takim razie??

z góry dzięx za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanko: da się odczytać z liveboxa te wartości o których mówisz?

Nie wiem dokładnie czy w livebox'ie odczytasz ale szukaj czegoś jak zakładka "Status" (tam może być DSL Connection) i czegoś a'la Downstream line attenuation upstream line attenuetion.

po2:odległość od tej skrzynki to jakieś 500-600m
Od skrzynki czy centrali ?

2 pytanko: jakiego max. neta mogę mieć w takim razie??

Najprościej zadzwoń na darmową linię TP i zapytaj. Dokonają pomiaru i ci powiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanko: da się odczytać z liveboxa te wartości o których mówisz?

Logujesz się do LiveBoxa i z lewej strony klikasz na Informacje, rozwinie się lista, z której wybierasz Połaczenie ADSL. Tam są podane parametry linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer: owszem są podane parametry ale są to tylko suche dane, które zależą wg mnie od opcji prędkości jaką sobie wybierzesz przy zakupie neo.... ale looknijcie na wszelki wypadek (załączam screena)

Politan: od skrzynki, od centrali ~ 7-8 km po kablu

post-41298-1274284904_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam podanego tłumienia itd. Nie wiem gdzie to się znajduje na Liveboxie.. Co do odległości od centrali. Liczy się odległość nie od skrzynki tylko od centrali. 6 Mb/s przy 8 km to rzeczywiście jest bardzo dobry wynik i więcej można nie osiągnąć. Najważniejsze to żebyś podał teraz parametry linii, wszystko sprawdzimy i będzie jasne ile możesz mieć max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam w załączniku te statystyki liveboxa.

W TP mówią ze tylko przy zamówieniu mogą podać dokładny parametr linii...

1 koles powiedzial ze 6 MB/s

2 nie dowierzajac ze tylko 6MB/s ;P zadzwoniłem ponownie i tym razem inny koleś powiedzial, że wygląda na to, że 20 :D

zobaczcie te statystyki i powiedzcie ile wg was mi ten net pociągnie :)

z góry dzięx

post-41298-1274879401_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...