Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Indyk95

Zmiana Pojemności Partycji...

Polecane posty

Witam!

Mam taki problem - dyski C: i D: mojego komputera mają kolejno po 10GB i 360GB pojemności.

Powiedzmy, że mnie się to nie podoba :P.

Czy istnieje jakiś sposób, aby zmienić ich pojemności, ale bez konieczności formatowania kompa (darmowy)?

Dodam, że mam jeszcze wolne miejsce na dysku D:, a na C: prawie nie. Pamięci niewykorzystanej(tej, która nie jest przypisana do żadnego z nich) - 0,Nic.

Dla ścisłości - chcę przerzucić miejsce z dysku D: na dysk C:!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz seven lub viste to naciśnij start i w polu wyszukacj wpisz dsk.. włącz sobie formatowanie i tworzenie partycji i tam się baw..

Musisz sobie zmniejszyć tą dużą partycję a potem rozszerzyć systemową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeczytaj najpierw dokładnie instrukcję i ostrzeżenia na stronie, żebyś później zonka nie miał. Któraś wersja GParted nie działała poprawnie z NTFS (info jest na stronie), no i chkdsk po ponownym uruchomieniu kompa jest obowiązkowy, a nie opcjonalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokładnie to, o co będzie cię GParted pytał, ale nic raczej nie będziesz musiał zmieniać, po przejściu tego wszystkiego ujrzysz linuksowy interface, prosty w użytkowaniu. Pamiętaj, że przestawienie rozmiarów partycji będzie trochę trwało, więc cierpliwość wskazana. GParted jest świetnym programem, raz przy jego pomocy uratowałem partycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać. Chodzi tylko o to, że GParted jest programem, którego należy używać z rozwagą. Po prostu uważaj, gdy będziesz go używał i wszystko pójdzie sprawnie i bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co by złego się nie zdarzyło to nie zepsujesz w żaden sposób dysku. Co najwyżej utracisz dane na partycjach a w najgorszym przypadku skasujesz tablicę partycji więc będziesz musiał je robić od początku, czyli coś co teraz chcesz zrobić. Więc nic nie tracisz na spróbowaniu, może trochę czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...